zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Quinoový salát s batáty
Autor: Hodně domácí Quinoový salát s batáty

Quinoový salát s batáty

Hodnoceno: 1x
Spojení quinoy s batáty, zeleninou a sladkými brusinkami nás opravdu baví. Výslednou chuť doplňuje kyselý dřišťál, říznutý výraznější chutí cibule – to vše zajisté uspokojí vaše chutě. Křupavost tomu všemu dodají opražená dýňová semínka.
do 30 minut
3 porce

Článek

Panzanela s pečenými rajčaty Foto:

20 receptů na saláty, které servírujte jako hlavní jídlo

Léto je období, kdy máme přirozeně chuť na lehčí pokrmy plné zeleniny a k večeři si rádi děláme oblíbené saláty. Pokud je ale servírujeme jako hlavní jídlo, měly by kromě...

reklama

Postup

  1. Batát oloupejte a nakrájejte na malé kostičky, pokapejte olejem, osolte a pečte cca 15 minut na 180 °C.
  2. Quinou uvařte podle návodu, je za cca 15 minut hotová. Jen je potřeba ji předem opravdu důkladně propláchnout.
  3. Jakmile bude vše připravené, suroviny smíchejte a salát dochuťte solí i pepřem. Na další dochucení si připravte zálivku. Na závěr posypejte dýňovými semínky.
  4. Salát se dá jíst i bez zálivky, jen s olivovým olejem.

Quinoový salát s batáty 2 Foto: Quinoový salát s batáty; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto: Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama