reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pikantní melounový salát
Autor: Kublanka.cz Pikantní melounový salát

Pikantní melounový salát

Hodnoceno: 1x
Meloun je skvělý sám o sobě, perfektně pasuje do letních drinků nebo z něj můžete udělat zmrzlinu. Překvapivě dobře se ale také snoubí se slanými a pikantními chutěmi. Vyzkoušejte to třeba na tomto receptu, mile vás překvapí!
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Nakládaná cibule:

Dresink:

Postup

  1. Minimálně 2 hodiny před podáváním si připravte cibuli. Nakrájejte ji na tenké nudličky. Ve skleněné uzavíratelné nádobě smíchejte rýžový ocet s vodou, cukrem a solí. Jakmile se cukr i sůl rozpustí, přidejte nakrájenou cibuli, sklenici uzavřete a nechte marinovat v lednici. Naložená cibule v lednici vydrží až 2 dny.
  2. Těsně před podáváním připravte dresink z olivového oleje, červeného vinného octa, medu, uzené papriky, kajenského pepře a hrubozrnné hořčice. Promíchejte a dochuťte solí.
  3. Kolečko melounu položte na jeden talíř. Na něj rozložte listový salát, naloženou cibuli, kterou jste nechali okapat od přebytečného láku, rozdrobený sýr Feta a na kolečka nakrájené jalapeños papričky.
  4. Bezprostředně před podáváním salát zakápněte připraveným dresinkem a posypejte dýňovými semínky.

Pikantní melounový salát 2 Foto:

Pikantní melounový salát  Foto:

Pikantní melounový salát, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama