zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pikantní kuře se salátem
Autor: profimedia.cz Pikantní kuře se salátem

Pikantní kuře se salátem

Hodnoceno: 0x
Vzykoušejte pikantní variantu kuřecích prsíček. Základem je nechat maso co nejdéle marinovat, a pak se vám bude přímo rozplývat na jazyku. Doplňte ho salátem v netradiční podobě.
nad 2 hodiny

reklama

Postup

  1. Z masa odstraňte šlachy a nakrájejte je na asi 2 cm široké proužky. V mělké míse smíchejte všechny ingredience na marinádu, přidejte kuře, vše dobře promíchejte, přikryjte a nechte marinovat alespoň 2 hodiny, nejlépe pak přes noc.
  2. Na středně horké pánvi opékejte kuřecí maso ve 2 várkách 2–3 minuty, občas zamíchejte a přidejte marinádu, aby byly kousky masa vždy obalené. Podávejte teplé se stužkovým salátem. 
  3. Stužkový salát: oškrabejte 2 středně velké mrkve a potom je širokou škrabkou nastrouhejte na široké a dlouhé „stužky“. Totéž udělejte s 1–2 cuketami a 1 stonkem řapíkatého celeru. Stužky promíchejte ve velké míse spolu se 2 lžícemi nasekaného koriandru a 2 lžícemi nasekané čerstvé máty. 
  4. Zálivka: šťávu z jedné velké limety (nebo menšího citronu) vyšlehejte spolu s 2 lžícemi slunečnicového oleje, 1 lžící sezamového oleje, 1 lžičkou nasekané červené chilli papričky a dochuťte solí a pepřem. Vmíchejte do zeleninového salátu.

Pikantní kuře se salátem Foto:

Pikantní kuře se salátem, foto: Profimedia.cz

reklama