zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pikantní domácí majonéza s chilli pastou, ajvarem a kurkumou
Autor: David Turecký pro Naložto Pikantní domácí majonéza s chilli pastou, ajvarem a kurkumou

Pikantní domácí majonéza s chilli pastou, ajvarem a kurkumou

Hodnoceno: 1x
Tohle dochucovadlo nesmí chybět na stole vedle pořádné flákoty masa – ideálně hovězího steaku nebo třeba pomalu pečeného hovězího. Nezapomeňte na domácí hranolky a skvělou kombinaci k rodinné BBQ hostině máte postaráno.
do 10 minut
1 sklenice (350 ml) porce

reklama

Postup

  1. Čerstvé a pečlivě oddělené žloutky vyšlehejte spolu s olejem a citronovou šťávou do pevné emulze.
  2. Ogrilovanou papriku s kapkou oleje utřete nožem a smíchejte s ajvarem (nebo s rajským protlakem) a chilli pastou, poté zlehka promíchejte se zakysanou smetanou a následně i žloutkovým základem.
  3. Přidejte šafrán a kurkumu. A poctivá pikantní a aromatická domácí majonéza je hotová.

Pikantní domácí majonéza s chilli pastou, ajvarem a kurkumou Foto: Pikantní domácí majonéza s chilli pastou, ajvarem a kurkumou; foto: David Turecký pro Naložto

Tento recept se do knihy nevešel, ale přinášíme vám ho jako bonus! Další neodolatelné recepty do sklenice najdete v této nové kuchařce!

NALOŽ TO – KUJME PI(C)KLE V KUCHYNI

Naložto Foto:

Daniela Turecká

Vášni nakládání propadla před dvěma lety a od té doby plní sklenicemi se slanými chuťovkami spíže vlastní rodiny i přátel. Z původní záliby se časem vyvinul větší projekt s e-shopem vhodných sklenic a doplňků k nakládání a unikátní kuchařka Nalož to, která se jako jediná věnuje nakládání sýrů, zeleniny a nejrůznějších specialit do sklenic.

Daniela pracuje jako produkční a dekor stylistka při focení, a tak se na vzniku kuchařky podílela od začátku do konce, všechna jídla sama připravila i nazdobila na focení, kterého se ujal její manžel – známý fotograf jídla a osobností David Turecký. Z jejich společné vášně pro nakládané dobroty se zrodila kuchařka plná lahůdek ve skle, kterými potěšíte sebe, své blízké i přátele a které především poslouží jako perfektní dárky pro všechny příležitosti.

A pokud byste se náhodou rozhodli s nakládáním na chvíli přestat, Daniela vám ukáže, jak kreativně lze prázdné sklenice využít.

Vydává Došel karamel s. r. o., kniha stojí 299 Kč, více na www.naloz-to.cz

Vyzkoušejte i další báječná dochucovadla z dílny Naložto:

reklama