zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Oreo brownies s malinami
Autor: Marek Kučera Oreo brownies s malinami

Oreo brownies s malinami

Hodnoceno: 1x
Neuvěřitelné spojení, hladící snad všechny smysly. Vláčné těsto, křupavé ikonické sušenky, superaromatické šťavnaté ovoce… zkrátka sen.
do 1 hodiny
15 ks porcí

Recepty na různé druhy čokoládových brownies najdete v aktuálním podzimním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Podzimní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Vychutnejte si podzim plný barev, chutí a vůní s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Nové číslo časopisu Prima FRESH vás provede nádherným obdobím podzimu a nabídne více než 70 nových receptů. Najdete ho v prodeji v široké obchodní síti už od středy 12. září.

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Formu o rozměrech 32 x 20 cm vymažte máslem.
  2. V kastrůlku na mírném stupni rozehřejte obě čokolády, máslo a cukr. Sejměte z plotýnky a nechte 5 až 10 minut chladnout. Pak do směsi po jednom vmíchejte vejce a nakonec mouku.
  3. Polovinu vzniklého těsta vlijte do formy. Navrch rovnoměrně rozestřete polovinu malin a rozlámaných sušenek, pak zalijte zbylým těstem.
  4. Nahoru rozložte zbylé maliny a kousky sušenek a pečte zhruba 25 minut. Po 20 minutách raději vyzkoušejte, zda už nejsou brownies tak akorát – to znamená uvnitř ještě vláčné, těsto se bude ještě tak trochu držet vpíchnuté špejle.

PRIMA TIP: Nemáte-li vhodnou formu, můžete použít i jednorázovou ze silného alobalu, jaká se používá na grilování, brownies vám to odpustí. Nezapomínejte ale, že v závislosti na typu a výkonnosti vaší trouby může být doba jejich pečení delší nebo i kratší, v žádném případě byste ale brownies neměli přepéct – lepší jsou rozhodně tak trochu nedopečené.

Oreo brownies s malinami  Foto: Oreo brownies s malinami; foto: Marek Kučera

reklama