zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Naložený hermelín perníčkový speciál
Autor: archiv Sedlčanský Hermelín Naložený hermelín perníčkový speciál

Naložený hermelín perníčkový speciál

Hodnoceno: 3x
Pokud rádi nakládáte sýry, možná vás zaujme netradiční recept s lehce nasládlou chutí a voňavým kořením. Tahle specialitka skvěle pasuje k podzimu a určitě okouzlí i vaše hosty, je to i super tip na jedlý dárek.
do 30 minut
3 porce

Článek

Hanácká nálož s fazulou a čočkou  Foto:

13 receptů na neodolatelně dobré nakládané sýry

Nakládané sýry mají v tuzemsku velkou tradici... Vždyť dobře naložený hermelín je stálicí v nabídce mnoha hospod jako oblíbená chuťovka k pivu. Nakládat se ale dají téměř...

reklama

Postup

  1. Připravte si cibulovou remuládu, kterou krásně rozvláčníte tento speciálek. Oloupanou cibuli nakrájejte na měsíčky. Máslo nechte pomalu rozpoustit na pánvičce. Přidejte třtinový cukr a nechte zhnědnout. Poté přidejte cibuli, duste, dokud není změklá, a nakonec přilijte balzamikový (vinný) ocet. Nechte chvíli zchladnout.
  2. Nadrobno nastrouhaný perník smíchejte s chilli papričkou a lžící medu a předem rozdrceným hřebíčkem. Chilli papričky očistěte a nakrájejte na kolečka.
  3. Sýry podélně rozkrojte a prosypejte perníkovou směsí. Opět zaklapněte. Vkládejte na střídačku do sklenic, vždy tak, aby byly vrstvy cibulové remulády mezi sýry, zasypávejte ořechy a chilli papričkou.
  4. Nakonec zalijte olejem ne úplně po okraj. Nechte ještě chvíli odpočinout a následně zaklapněte sklenici. Tato nasládlá netradiční kombinace se skvěle páruje s dezertním vínem a černými olivami.

Naložený hermelín perníčkový speciál  Foto: Naložený hermelín perníčkový speciál; foto: archiv Sedlčanský Hermelín

reklama