zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Nádivkové muffiny
Autor: Láska prochází kuchyní Nádivkové muffiny

Nádivkové muffiny

Hodnoceno: 2x
Nádivka je sice od slova nadívat, ale nemusíte se toho držet. Dobrá nádivka obstojí i jako samostatné jídlo, v tomto případě jako vtipné slané muffiny třeba pro koledníky. Ale samozřejmě ji můžete dát dovnitř kuřete, bude to dobrota.
do 1 hodiny
12 porcí

Bez nádivky to nejde! Všichni máme svůj oblíbený recept, já ten svůj kdysi dávno dostala od sestry. A neodmyslitelně do něj patří kopřivy. Dva týdny před dnem D pokukuju, jestli to letos stihnou. Je to taková moje sázka s jarem. Skóre máme vyrovnané, jednou JARO, jednou já. Letos si klidně vsaďte na vítězství kopřiv a upečte z nich nádivku, co může rovnou do světa. Potěší malé i velké koledníky a skvěle vypadá. Výluh ze spařování kopřiv si nechte pro sebe místo čaje. Byl by hřích vylít tak léčivý elixír.

reklama

Postup

  1. Rohlíky nakrájejte na malé kostičky, vložte do větší mísy a zvlhčete mlékem. Rozklepněte vejce a oddělte žloutky od bílků. Žloutky vyšlehejte se změklým máslem a asi polovinou čerstvě nastrouhaného  muškátového oříšku, osolte. Bílky vyšlehejte do pevného sněhu.
  2. Máslo se žloutky důkladně promíchejte s nakrájenými rohlíky. Kopřivy spařte v cedníku vroucí vodou, vymačkejte a nasekejte nadrobno, přidejte k nádivce, nakonec opatrně vmíchejte ušlehaný sníh.
  3. Každou formičku vystelte plátkem slaniny a naplňte tak, aby nad rovinou formy přečuhoval malý kopeček. Rozehřejte troubu na 180 °C a pečte 15–20 minut. Po vychladnutí můžete každou nádivku převázat potravinovým provázkem, aby slanina nepadala.
  4. Prima tip: Muffiny vložte do barevných papírových košíčků. Každý převažte dvěma stuhami jako dáreček a zavažte na mašli.

Nádivkové muffiny Foto: Láska prochází kuchyní

Nádivkové muffiny, Foto: Láska prochází kuchyní

 

Láska prochází kuchyníLÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ

Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Kniha Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení. Láska prochází kuchyní je přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás.

Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama

Související témata: nádivka , muffiny , kopřivy , Malá jídla