zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvová pomazánka
Autor: Sweet pixel blog Mrkvová pomazánka

Mrkvová pomazánka

Hodnoceno: 109x
Pomazánky jsou vhodné jako rychlé pohoštění pro návštěvy nebo jako výborná večeře, pokud vás přepadne lenost a nechce se vám nic vyvařovat.
do 10 minut
2–4 porce

reklama

Postup

  1. Mrkev oškrábejte a nastrouhejte najemno do menší mísy. Přidejte lučinu, zakysanou smetanu a nadrobno nasekané mandle.
  2. Dochuťte pepřem a citronovou šťávou. Před podáváním posypejte čerstvou pažitkou.

Mrkvová pomazánka  Foto:

Mrkvová pomazánka                                                                                          Foto: Sweet pixel blog

Nejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama