reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Moučník s krémem a praženým kokosem
Autor: V kuchyni vždy otevřeno Moučník s krémem a praženým kokosem

Moučník s krémem a praženým kokosem

Hodnoceno: 0x
Nadýchaný moučník s kokosem, který si moc rádi připravíte znovu a znovu. Po prvním soustu si ho totiž zajisté zamilujete!
do 1 hodiny

Recept

Mrkvovo-kokosový dort s tvarohovým krémem Foto:

Mrkvovo-kokosový dort s tvarohovým krémem

Mrkvový dort je zkrátka a jasně dokonalý dezert, který se snad nedá pokazit a bude vždy naprosto báječný sladký prohřešek.

reklama

Suroviny

Krém:

Na posypání:

Postup

  1. Celá vejce a cukr vyšlehejte do pěny. Za stálého míchání postupně přidávejte mouku s práškem do pečiva, olej a perlivou vodu.
  2. Těsto vlijte na vyšší, máslem vymazaný a moukou vysypaný, plech. Pečte v troubě rozpálené na 170 °C dorůžova. Zkuste špejlí.
  3. Na krém nejprve uvařte dohusta v mléce pudink s jednou lžící cukru. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu.
  4. Našlehejte cukr s povoleným máslem a po lžících vmíchávejte pudink. Krém naneste rovnoměrně na vychladlý korpus.
  5. Na pánev vsypte kokos s cukrem. Při mírné teplotě a za stálého míchání upražte do světlehnědé barvy a rychle odstavte ze zdroje tepla.
  6. Po vychladnutí kokosem posypte celý povrch moučníku. Nechte důkladně vychladit.

V kuchyni vždy otevřeno Foto: V kuchyni vždy otevřeno

Food blog V kuchyni vždy otevřeno vznikl v únoru 2014 a od té doby ho Andrea Motlíková plní recepty, které by měly být inspirací pro každého, kdo doma vaří pro svou rodinu, stejně jako autorka blogu.

V obsahu webu najdete především širokou nabídku rychlých večeří z české i světové kuchyně, předkrmy, polévky, ale i oblíbené moučníky nebo třeba recepty na domácí sirupy. Andrea používá hlavně sezonní a dostupné suroviny, spoustu z nich si pěstuje i na své zahradě.

Jak Andrea sama říká: „Na vaření mě baví to, že je to velice kreativní činnost. Někdo rád maluje, jiný háčkuje, prostě každý si najde to svoje naplnění v něčem jiném. A tahle moje záliba je myslím ku prospěchu i celé širší rodiny a doufám, že i ku prospěchu čtenářů mého blogu.“

reklama