zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Minipárečky se sezamem
Autor: Na Talířek.cz - Petra Minipárečky se sezamem

Mini párečky se sezamem

Hodnoceno: 1x
Vymyslet občerstvení na dětskou party není legrace. S těmito párečky ale zaručeně uspějete. Není to sice zrovna super zdravé občerstvení, ale pokud koupíte kvalitní párečky, jednou za čas se to dá... :)
do 30 minut
4 porce

Sezam je rostlina, která dorůstá až dvou metrů a lidstvo ji zná už několik staletí. Vždy se používala kvůli léčivým účinkům. Dokáže léčit spoustu věcí, obsahuje hromadu vitaminů a mléko ze sezamu může hravě nahradit to kravské. Sezam dokáže pomoci při nemocích kůže, vlasů atd., a proto, pokud se opravdu rozhodnete k večeři udělat si tyhle mini párečky, snažte se to kompenzovat alespoň sezamem a zeleninou. Párky jsou uzenina, která obsahuje mnoho soli. Ta našemu tělu neprospívá, proto ji jíme minimálně.

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Rozpalte troubu na 180 stupňů.
  2. V mističcce smíchejte sezam, med a sójovou omáčku a nalijte celou marinádu na párečky, hezky je obalte v sezamu a dejte péct do trouby asi na 15 minut.
  3. Než se párečky opečou do krásně zlaté barvy, nakrájejte na tenké plátky zeleninu.
  4. Opatrně vytáhněte z trouby a servírujte s čerstvým pečivem a spoustou zeleniny.

Minipárečky se sezamem Foto:

Minipárečky se sezamem                                                                      Foto: Na Talířek.cz - Petra

Na talířek.cz Foto: Co si dáme na talířek?

Jmenuji se Petra, jsem Ambassador ve společnosti Jamie Oliver Food Revolution a se svojí dcerou Lindou vám chci ukázat, že vaření s dětmi může být skvělá zábava. Pojďme děti přirozeně naučit jíst dobře, poznat kvalitní suroviny, nestresovat je tím, co můžou a nemůžou, a hlavně se naučme užít si společný čas v kuchyni.

Na našem společném blogu Natalířek.cz najdete recepty, videa, postřehy a tipy, které vám snad přinesou tu správnou inspiraci pro vaření s dětmi a pro děti.

reklama