návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Meruňkové knedlíky se strouhankou

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 30 minut
Meruňkové knedlíky se strouhankou
Autor: Johana Pošová Meruňkové knedlíky se strouhankou
Máloco signalizuje léto a meruňkovou sezonu více než sladké knedlíky, eso české kuchyně. Uvádíme luxusnější verzi, inspirovanou rakouskou gastronomií, s níž lásku k ovocným knedlíkům sdílíme.

Inspiraci, co připravit z báječného letního ovoce najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH nabízí plnou náruč nových receptů, s kterými si období prázdnin užijete ještě více naplno! Časopis najdete v prodeji již od 7. června, tak...

Postup

  1. V míse dobře prohněťte tvaroh, cukr, vejce, vanilku a kůru. Postupně zapracujte máslo, strouhanku a mouku. Těsto nechte v chladu odpočinout.
  2. Z těsta oddělte kousek, zploštěte ho v dlani a zabalte do něj půlku meruňky. Dejte vařit vodu do většího hrnce, lehounce ji osolte a zavařujte do ní knedlíky. Jakmile vyplavou na povrch, jsou uvařené. Nechte je okapat.
  3. V hlubší pánvi rozehřejte máslo, osmažte na něm strouhanku a pomerančovou kůru a knedlíky obalte v této směsi nebo je jí přelijte.

PRIMA TIP: Sezona čerstvých meruněk je krátká, ale na tyto knedlíky můžete použít i sušené vláčné meruňky (případně je nechte trochu zvláčnět ve vlažném čaji).

Meruňkové knedlíky se strouhankou  Foto: Meruňkové knedlíky se strouhankou , Foto: Johana Pošová