zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makové cupcakes s citronovým krémem
Autor: archiv receptyschuti.cz Makové cupcakes s citronovým krémem

Makové cupcakes s citronovým krémem

Hodnoceno: 0x
Vypadají jako umělecká díla a ještě lépe chutnají. Cupcaky, jednotlivě pečené dortíky zdobené lahodným krémem, teď zažívají neskutečnou popularitu. Romana Böhmová, autorka blogu Na skok v kuchyni, která tvoří recepty pro Receptyschuti.cz, pro vás připravila toto makové miniaturní potěšení.
do 1 hodiny
12 porcí
Pro přípravu tohoto receptu potřebujete citronový máslový krém lemon curd. Můžete ho koupit hotový nebo si ho připravte doma. Je skvělý i na lívance nebo jako náplň do dortů.

Recept

Lemon curd  Foto:

Lemon curd – citronový krém

Malé skleničky plné zlatého citronového krému jsou skvělé jako dárek, ale určitě si nechte doma nějaké po ruce, protože je to zkrátka hříšná dobrota. Svůj recept nám...

reklama

Postup

  1. Vejce ušlehejte s cukrem a vanilkou do světlé pěny. Máslo rozpusťte a nechte ho zchladnout.
  2. V druhé misce smíchejte mouku, prášek do pečiva, sůl a mák. Do vyšlehaných vajec postupně přidávejte sypkou směs. Nakonec přidejte máslo a smetanu.
  3. Formu na cupcakes vyložte papírovými košíčky, které plňte těstem (cca 12 košíčků). Nakonec dejte na každý cupcake lžičku povidel. Pečte na 180 stupňů cca 20 minut.
  4. Do robota dejte mascarpone, smetanu ke šlehání, lemon curd, moučkový cukr a vše šlehejte tak dlouho, dokud krém nezačne houstnout.
  5. Vychladlé cupcakes zdobte krémem, který naplňte do sáčku se zdobičkou nebo jen odstřiženou špičkou sáčku. Zdobte je mákem a citronovou kůrou.

Makové cupcakes s citronovým krémem  Foto: Makové cupcakes s citronovým krémem , Foto: archiv receptyschuti.cz

reklama