zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Letní salát s kuskusem a krevetami
Autor: TastyTalkings Letní salát s kuskusem a krevetami

Letní salát s kuskusem a krevetami

Hodnoceno: 0x
Ideální letní jídlo na krabičkový oběd do práce, ať je ten den o něco veselejší. Pokud nemáte rádi kuskus, vyzkoušejte quinou či bulgur.
do 30 minut

Článek

Panzanela s pečenými rajčaty Foto:

20 receptů na saláty, které servírujte jako hlavní jídlo

Léto je období, kdy máme přirozeně chuť na lehčí pokrmy plné zeleniny a k večeři si rádi děláme oblíbené saláty. Pokud je ale servírujeme jako hlavní jídlo, měly by kromě...

reklama

Postup

  1. Nejdřív si připravte kuskus: 200 g kuskusu si naberte do hrníčku, přesypejte do hrnce, poté si ve stejném hrnku odměřte stejné množství ohřáté horké vody a kuskus zalijte. Zakryjte pokličkou a toť vše. Voda se nasákne a poté už jen dochuťte solí, pepřem a olivovým olejem.
  2. Mezitím si na pánvi připravte krevety: syrové orestujte dorůžova na olivovém oleji a dochuťte solí, pepřem a citronovou šťávou. Předvařené ohřejte a dochuťte úplně stejně.
  3. Salát opláchněte, pořádně sceďte a dejte do velké mísy. Přisypejte dochucený kuskus, cherry rajčata, avokádo a zasypejte sezamem. Promíchejte, dochuťte podle potřeby a přidejte krevety z pánve.
  4. Podávejte zakápnuté krémem balzamiko.

Letní salát s kuskusem a krevetami 2 Foto: Letní salát s kuskusem a krevetami; foto: TastyTalkings

Tasty TalkingsVítejte u Tasty Talkings!

Jmenuji se Tereza Pánková a k psaní o jídle jsem začala tíhnout v prvním roce studia na vysoké škole. Tehdy jsem si uvědomila, že psané slovo a focení jsou pro mě to pravé! Nejlepší variantou k realizaci tohoto koníčku se nakonec stalo založení blogu! Ten můj se jmenuje TastyTalkings.com a najdete na něm recepty, články zaměřené na svět gurmánů a fotoreporty z cest. Psaní je zkrátka něco, čím bych se chtěla v budoucnu živit!

reklama