zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Letní pečení: Koláč s ostružinami
Autor: Marek Kučera Letní pečení: Koláč s ostružinami

Letní pečení: Koláč s ostružinami

Hodnoceno: 4x
Když máte štěstí a v lese narazíte na ostružinové naleziště – nebo vám rostou na zahradě? Mohly by se skrývat i v mrazáku! V každém případě koláč s nimi je skvělý.
do 1 hodiny
8-10 porcí

Článek

Švestkový litý koláč s mákem Foto:

25 receptů na neodolatelné koláče s letním ovocem

Jestli k létu něco patří, jsou to ovocné koláče. Sezona nabízí spoustu možností, na zahrádkách dozrává postupně spousta druhů ovoce a všem sluší použití v koláčích na...

reklama

Postup

  1. Změklé máslo, cukr, sůl, vanilkový cukr a pomerančovou kůru utřete do pěny. Po jednom vmíchávejte vejce, pak mouku promíchanou s práškem do pečiva. Nakonec vlijte smetanu a vše dobře promíchejte. Opatrně vmíchejte většinu kousků čokolády. Troubu předehřejte na 175 °C.
  2. Omyté ostružiny osušte. Plech vyložte papírem na pečení. Rozetřete na něj vláčné těsto a uhlaďte ho. Poklaďte ho ostružinami a trochu je vtlačte do těsta. posypte zbylou čokoládou. Koláč pečte asi 40 minut, před podáváním ho nechte vychladnout a pak poprašte moučkovým cukrem. Podávejte s lehce ušlehaným mascarpone.

PRIMA TIP: Čokoláda není v koláči nezbytná, ale dodává mu ono zvláštní cosi. Klidně vyzkoušejte třeba bílou čokoládu – v každém případě vás za ten malý luxus budou milovat děti i dospělí.

Letní pečení: Koláč s ostružinami  Foto: Letní pečení: Koláč s ostružinami , Foto: Marek Kučera

Další neodolatelné recepty na letní koláče s ovocem najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Letní číslo časopisu Prima FRESH

Užijte si ty nejlepší prázdniny s letním číslem časopisu Prima FRESH!

reklama