zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Květákové kung pao
Květákové kung pao

Květákové kung-pao

Hodnoceno: 11x
Kung-pao nemusí být jen masové – i když kuřecí je u nás asi nejpopulárnější. Vyzkoušejte variantu s květákem :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Rozehřejte wok pánev na vysokém plameni společně s olejem. Jakmile bude dostatečně horký, vložte do oleje badyán, sečuánský pepř a chilli. Promíchejte, ponechejte na vysokém plameni asi 30 sekund a poté pánev odstavte. Vmíchejte sezamový olej a nechte vychladnout. Poté přeceďte přes plátýnko.
  2. Ingredience na marinádu smíchejte ve větší míse. Přidejte květákové růžičky, promíchejte (musí se dostatečně obalit) a marinujte alespoň 30 minut. Kukuřičnou mouku dejte do druhé mísy.
  3. Wok pánev vraťte na vysoký plamen a vlijte polovinu připraveného oleje. Jakmile bude dostatečně horký, vyndejte jednotlivé růžičky květáku z marinády, obalte v kukuřičné mouce a zbylou marinádu si schovejte.
  4. Za stálého míchání osmažte květák na oleji, dohněda a dokřupava. Pokud bude třeba, přidejte olej, ale uschovejte si 2 lžíce na další krok. Hotový květák sceďte a osušte na papírovém utěráku.
  5. Vytřete wok, vraťte na vysoký plamen a vlijte zbylý olej. Jakmile se z oleje začne kouřit, přidejte chilli, česnek, zázvor a restujte 30 sekund. Poté přidejte jarní cibulku a pokračujte v restování.
  6. Po minutě přidejte květák, arašídy a většinu koriandru (trochu si nechejte na ozdobu). Restujte 30 sekund a poté přilijte schovanou marinádu. Vařte další minutu a lehce prohoďte na pánvi, aby se květák obalil v omáčce. Pánev sundejte z plamene.
  7. Podávejte se zbylým koriandrem a dušenou rýží.

Květákové kung pao 2 Foto:

Květákové kung pao 3 Foto: Květákové kung-pao; foto: circusgardener.com

reklama

Související témata: Hlavní jídla , Čínská kuchyně