zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Květákové kari
Autor: P&G Foodies Květákové kari

Květákové kari

Hodnoceno: 7x
Voňavé, syté a především ideální do zimních měsíců. Proto tu dnes máme vegetariánské kari, které s chutí zdlábne i milovník kari s kuřetem. Máte svůj osvědčený recept? :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Příloha:

Postup

  1. Pokud budete jíst kari s rýží, jako první krok uvařte rýži. Celá příprava receptu trvá přibližně 40–45 min.
  2. Květák očistěte a rozdělte na menší růžičky.
  3. Připravte si větší hrnec nebo hlubokou pánev. Na olivovém oleji restujte květák spolu s hořčičnými semínky. Bude to trvat cca 10 minut.
  4. Mezitím si v malém food processoru rozmixujte oloupaný zázvor, česnek, stonky koriandru a bílou i zelenou část jarních cibulek.
  5. Jakmile květák lehce zhnědne, přisypte 1 lžičku kurkumy, ½ lžičky římského kmínu a rozmixovanou směs. Restujte další 2 minutky.
  6. Nyní přilijte 400 ml vody, 300 ml kokosového mléka, přidejte přibližně 100 g passaty a cizrnu. Vařte na středním plameni pod pokličkou přibližně 15 minut.
  7. V tu dobu by měl být květák uvařený tak akorát. Ne příliš tvrdý, ne rozvařený. Je třeba jej ale ochutnat.
  8. Na závěr přidejte na kostičky rozkrájené mango a 2 hrsti špenátu. Dochuťte šťávou z citrónu. Pokud nebudete dávat mango, stačí citrónové šťávy méně.
  9. Podávejte s rýží a listy koriandru.

reklama

P&G Foodies
Gábina a Petr Kučerovi

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.