zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí prsa s rajčatovo-máslovou omáčkou
Kuřecí prsa s rajčatovo-máslovou omáčkou

Kuřecí prsa s rajčatovo-máslovou omáčkou

Hodnoceno: 5x
Kus dobrého masa, vynikající omáčka, vůně a chuť čerstvých bylinek a oblíbené těstoviny... V tomto jídle se spojuje spousta dobrých surovin a příprava je přitom příjemně rychlá.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Kuřecí prsa překryjte potravinářskou fólií a lehce je rozklepejte v nejvyšší části, díky tomu se sníží čas přípravy. Poté fólii odstraňte a maso ochuťte solí a pepřem.
  2. Nakrájejte rajčata na kostky, bazalku na tenké proužky a česnek oloupejte a rozdrťte. Vše prozatím odložte stranou. Ve velkém hrnci s vroucí osolenou vodou si připravte těstoviny podle instrukcí na obalu, tak aby byly al dente – na skus.
  3. Ve velké pánvi rozpalte olivový olej, poté vložte kuřecí prsa a restujte je několik minut z obou stran tak, aby byla propečená a na povrchu hezky dozlatova opečená. Jakmile budou hotová, vyndejte je z pánve a nechte stranou.
  4. Olej v pánvi nechte lehce vychladnout a potom na něj vhoďte nakrájená rajčata. Řádně promíchejte a přiveďte k varu. Nechte probublávat a vařečkou rajčata mírně drťte, aby se vytvořila omáčka. Poté vmíchejte česnek a máslo. Jakmile se máslo rozpustí, vložte do omáčky zpátky maso a nechte ho v ní pár minut prohřát a nasáknout.
  5. Těsně před servírováním vmíchejte čerstvou bazalku do omáčky. Servírujte s těstovinami.

Kuřecí prsa s rajčatovo-máslovou omáčkou  Foto:

Kuřecí prsa s rajčatovo-máslovou omáčkou  Foto:

Kuřecí prsa s rajčatovo-máslovou omáčkou, foto: PinchOfYum.com

Uložit

reklama