návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Kuřecí kousky s chilli a brokolicí

Hodnoceno: 2x
2–3 porce
do 30 minut
Kuřecí kousky s chilli a brokolicí
Kuřecí kousky s chilli a brokolicí
Sladký, pěkně ostrý, ale především delikátní pokrm. Kombinace kuřecího, ostré chilli papričky a brokolice je božská!

Postup

  1. Rozehřejte olej na velké pánvi. Dobře promíchejte sůl a pepř s kukuřičným škrobem, poté ve směsi obalte kuřecí proužky.
  2. Jakmile je olej dostatečně zahřátý, vložte proužky do pánve a smažte dozlatova. Děrovanou lžící maso vyndejte a přesypejte na talíř vyložený papírovými utěrkami.
  3. Pánev sundejte z plotny (měla by vám v ní zůstat asi 1 lžíce oleje), přidejte zázvor, česnek a promíchejte. Přidejte brokolici a pokrájenou chilli papričku.
  4. V malé misce smíchejte šťávu z limet, sójovou omáčku, cukr a poté směsí přelijte brokolici v pánvi. Vraťte na plotnu zvyšte plamen a nechte probublávat pár minut, dokud se omáčka trochu nezredukuje a brokolice neprovaří.
  5. Přisypejte hotové kuře, promíchejte a pár minut nechte prohřát. Přidejte polovinu jarní cibulky, opět promíchejte a podávejte s uvařenou rýží. Zasypejte čerstvou jarní cibulkou a případně i kousky chilli papriček.

Kuřecí kousky s chilli a brokolicí 2 Foto: Kuřecí kousky s chilli a brokolicí; foto: kitchensanctuary.com