návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Kuře s bazalkou a rajčaty

4 porce
do 1 hodiny
Kuře s bazalkou a rajčaty
Kuře s bazalkou a rajčaty Autor: Kuchařinka.cz
Neuvěřitelně rychlý, jednoduchý a opravdu výborný recept na přípravu kuřete. Jednoduše léto na pekáči... :)
Reklama
Reklama

Postup

  1. Na olivovém oleji opečte cibuli a přidejte bylinky. (Vyberte rovnou hrnec, který potom jen strčíte do trouby a nebudete muset kuře přendavat do pekáče).
  2. Kuře osolte a opepřete a dejte kůžičkou dolů opéct na olivový olej s bylinkami.
  3. Kuře otočte kůžičkou nahoru a na každé přidejte plátek slaniny. Přihoďte přepůlená cherry rajčátka. Můžete přilít trochu vody (asi 100–200 ml).
  4. Dejte do trouby rozpálené asi na 190–200 stupňů a nechte péct zhruba 1,5 hodiny. Mám ráda kuře hodně vypečené, kdy maso skoro samo odpadá od kosti.
  5. To je všechna práce, kterou musíte udělat s masem.
  6. Brambory nakrájejte na menší čtverce a dejte na pár minut vařit. Slijte ochlaďte, osušte a rozložte na plech s pečicím papírem.
  7. Osolte, opepřete a posypte trochou sušeného česneku a pocákejte olivovým olejem.
  8. Dejte do trouby do spodní třetiny pod kuře a jděte se bavit s přáteli! Za 45 minut máte hotovo.
Reklama

Kuře s bazalkou a rajčaty Foto: Kuchařinka.cz

Kuře s bazalkou a rajčaty Foto: Kuchařinka.cz

Kuře s bazalkou a rajčaty, Foto: Kuchařinka.cz

 

Kuchařinka IISeznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama