zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Křehké šátečky z tvarohového těsta s povidly
Autor: Jíme zdravě Velikonoční speciál Křehké šátečky z tvarohového těsta s povidly

Křehké šátečky z tvarohového těsta s povidly

Hodnoceno: 4x
Nemusíte se vzdávat sladké tečky ani v rámci jarního odlehčení. Pro lepší pocit to prostě zkuste trochu zdravěji – připravte těsto z celozrnné mouky, která dodá vlákninu, a tvaroh zase bílkoviny. Pak si tělo ani nevšimne másla :))) Jako náplň volte domácí povidla nebo oblíbený džem.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Do větší mísy nakrájejte máslo na kostky. Přidejte nízkotučný tvaroh a špaldovou mouku a vše společně vypracujte v hladké těsto (nejlépe v robotu). 
  2. Vzniklé těsto vložte na cca 15 minut do lednice. Mezitím si předehřejte troubu na 170 °C a plech vystelte pečicím papírem. Vychladlé těsto přemístěte z lednice na pracovní plochu a vyválejte z něj cca 2 mm silný plát. Plát těsta rozkrájejte na čtverečky (4 × 4 cm) a do každého čtverečku přidejte lžíci povidel. Protilehlé rohy každého čtverečku spojte a zabalte tak, aby vznikl šáteček.
  3. Všechny šátečky pak rozprostřete na připravený plech, potřete rozšlehaným vajíčkem a dejte péct do předehřáté trouby na 15 minut při 170–180 °C. Upečené šátečky nechte chvíli vychladnout a poté podávejte. 

PRIMA TIP: Hotové šátečky posypte xylitolem nebo moučkovým cukrem. 

Křehké šátečky z tvarohového těsta s povidly
Autor: Jíme zdravě Velikonoční speciál Křehké šátečky z tvarohového těsta s povidly

reklama

Jíme zdravě velikonoční speciál

Oslňte rodinu na Velikonoce svátečním menu, o kterém budou všichni mluvit ještě hodně dlouho. Láká vás jarní špenátová polévka s bylinkami a co teprve velikonoční nádivka! Ta nesmí chybět. I když možná máte svůj rodinný recept, překvapte letos odlehčenější variantou. Ať už pečete tradiční mazanec, beránka nebo jidášky, s celozrnnou verzí se nemusíte omezovat. Především poradíme, jak zužitkovat všechna ta vejce. Přes třicet receptů na vás čeká v Jíme zdravě velikonoční speciál.

Za 199 Kč pořídíte na www.jimezdrave.cz

Související témata: šátečky , povidla , tvarohové těsto , Sladké