zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jednoduché ořechovo-dýňové řezy
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Jednoduché ořechovo-dýňové řezy

Jednoduché ořechovo-dýňové řezy

Hodnoceno: 5x
Hned dvě ideální podzimní plodiny se spojily do lahodné náplně v jednoduchém koláči, který budete od první chvíle milovat. Jak pro snadnou přípravu, tak pro chuť a v neposlední řadě i pro ten nápad.
do 1,5 hodiny
8–10 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Promíchejte mouku s oběma druhy cukru a zapracujte máslo, až vznikne drobenka. Zapracujte do ní ořechy. 
  2. Jednu třetinu těsta si nechte stranou na posypání, zbytek vymačkejte do formy nebo na plech a vytvořte nízké okraje.
  3. Ve velké míse prošlehejte vejce, dýňové pyré, mléko, skořici, sůl a nové koření dohladka. Směs rozetřete na těsto a posypte rozdrobeným zbytkem těsta.
  4. Pečte dozlatova, 50 až 55 minut, pak nechte trochu vychladnout na drátěné mřížce. Podávejte nakrájené na řezy, teplé nebo vychlazené, případně poprášené moučkovým cukrem.

PRIMA TIP: Řezy nezapřou americký původ – je to vlastně proslulý dýňový koláč v jiné podobě, ovšem ořechy mu dodávají další chuťový rozměr a s chutí dýně vytvářejí dokonalé spojenectví. V Americe běžné konzervované dýňové pyré se u nás zatím moc neujalo, což je škoda, ale není problém nejlépe upéct dýni (jen kousky dužiny) doměkka a pak ji rozmixovat nebo rozmělnit.

reklama