zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Japonská omeleta okonomiyaki se zelím
Autor: Kublanka.cz Japonská omeleta okonomiyaki se zelím

Japonská omeleta okonomiyaki se zelím

Hodnoceno: 9x
Už jste někdy slyšeli o japonské omeletě nebo také placce? Jmenuje se okonomiyaki a myslím si, že je tou správnou volbou po milovníky českých bramboráků. Variací může být nespočet, my pro vás dnes máme jednu se zelím!
do 30 minut
2 porce

reklama

Suroviny (2 porce)

Okonomiyaki omáčka:

Postup

  1. Vejce, mouku a mléko vyšlehejte v míse dohladka.
  2. Přidejte polovinu nakrájené cibulky, zelí, polovinu nakrájených chilli papričkek, sójovou omáčku a dobře promíchejte.
  3. V pánvi s nepřilnavým povrchem rozehřejte asi ½ lžíce oleje, přidejte polovinu těsta a vytvarujte zhruba 1 cm silnou placku.
  4. Přiklopte poklicí a pečte na mírném ohni asi 5 minut. Poté placku opatrně otočte, znovu zakryjte poklicí a pečte dalších 5 minut.
  5. Stejným způsobem zpracujte i druhou polovinu těsta. Mezitím smíchejte v misce všechny suroviny na okonomiyaki omáčku a majonézu dochuťte limetovou šťávou. 
  6. Upečené placky podávejte vydatně zakápnuté připravenými omáčkami a posypané zbylou cibulkou, najemno nakrájeno chilli papričkou a černým sezamem. 

reklama

Kublanka
Blanka a Jakub Kardovi

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.