zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dánské máslové věnečky
Autor: FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Dánské máslové věnečky

Dánské máslové věnečky

Hodnoceno: 0x
Máslové věnečky v ozdobných dózách podle dánské receptury seženete po celém světě, co do chuti se ale těm domácím v žádném případě nemůžou rovnat. Tenhle recept pochází od jedné dánské babičky a její děti a vnoučata je zbožňují. Nejspíš si je zamilujete také.
do 2 hodin
cca 40 ks porcí

Článek

Super čokoládové cookies Foto:

25+ skvělých receptů na nejlepší domácí sušenky

Upéct doma sušenky není žádná věda a oproti těm kupovaným máte alespoň přehled o použitých surovinách. Příprava je jednoduchá a bude to bavit i děti! Zvlášť když si na...

reklama

Suroviny (cca 40 ks porcí)

Postup

  1. V mixéru nebo hmoždíři zpracujte celý vanilkový lusk se 3 lžícemi cukru a prosejte do mísy. Nakrájejte na něj máslo na kostičky, prosejte mouku, zlehka osolte, přidejte kypřicí prášek a prsty zpracovávejte do konzistence drobenky.
  2. Přisypte mandlovou moučku a zbylý cukr a promíchejte. Přidejte vejce a sekané mandle a hněťte dohladka. Těsto by mělo být hladké a dostatečně pružné, aby se dalo protlačit ozdobnou hubičkou zdobicího sáčku. Čím větší otvor má, tím snáze těsto prolisujete. Pokud je však příliš hutné, raději těsto vyválejte do tvaru válečku, nakrájejte a vytvarujte věnečky ručně. Neměly by být silnější než malíček, jinak by se mohly při pečení roztéct.
  3. Věnečky skládejte na plech vyložený pečicím papírem a nechte jim mezi sebou dost místa. Před pečením je uložte nejméně na 30 minut do lednice, aby lépe držely tvar.
  4. Troubu předehřejte na 200 °C. Vložte do ní plech s věnečky a pečte je 8–10 minut, až na okrajích zezlátnou. Vyjměte a nechte zchladnout. Ve vzduchotěsné nádobě pár týdnů vydrží, ale dřív je nejspíš sníte.

PRIMA TIP: DO zdobicího sáčku použijte hubičku ve tvaru hvězdičky nebo vlnky.

Dánské máslové věnečky  Foto: Dánské máslové věnečky , Foto: FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody

FIKA & HYGGE – Skandinávské pečení pro chvíle pohody

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Foto:

Bronte Aurell

Sbírka více než 60 receptů na výborné koláče, sušenky, dorty a další dezerty z celé Skandinávie.

Lahodné ovocné koláče, sušenky, krémové cukrovinky, domácí buchty, pečivo i chleba – to vše je oslavou skutečného skandinávského pečení v celé své kráse.

FIKA je švédské slovo znamenající setkat se u šálku kávy nebo čaje a zakousnout něco dobrého. A je to také slovo pro pochoutku. Švédové si tradičně udělají dvě takové přestávky během každodenního shonu na setkání s rodinou, kolegy, přáteli i dětmi.

HYGGE je slovo, které vzniklo v Norsku, ale nyní je používáno hlavně v Dánsku. Znamená „vznešený stav útulnosti, který cítíte, když jste se svými blízkými“. Hygge může být vylepšeno krbem, dobrým filmem, šálkem něčeho teplého...

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama