zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cuketový čokoládový dort
Autor: Marek Kučera Cuketový čokoládový dort

Cuketový čokoládový dort

Hodnoceno: 2x
Nečekejte, že někdo z vašich hostů zjistí, že v úžasném čokoládovém dortu se skrývá právě cuketa, ale hrdě to přiznejte. Těstu ale dodá – kromě jemné příchuti – i lehkost a nadýchanost, které ospravedlní přítomnost téhle zimní laskominy i uprostřed léta.
do 2 hodin

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C a dvě koláčové formy o průměru 24 cm vymažte máslem a vysypejte moukou.
  2. Čokoládu a olej rozehřejte v kastrůlku na mírném plameni.
  3. Prosejte mouku, kakao, prášek do pečiva, sodu a sůl do středně velké mísy.
  4. Ve velké míse zpěňte máslo s cukrem do světlé a nadýchané směsi. Po jednom k ní zašlehejte vejce, po každém přídavku dobře prošlehejte. Pak zašlehejte vanilku a rozpuštěnou čokoládu. Přidejte moučnou směs a podmáslí a jenom spojte dohromady. Zlehka zatřete cuketu. Těsto rovnoměrně rozdělte do forem.
  5. Vložte do trouby a pečte asi 40 minut, vyzkoušejte špejlí, vpíchnutou do středu těsta, jestli je propečené – špejli vytáhnete čistou.
  6. Nechte korpusy ve formě chladnout na drátěné mřížce asi 10 minut. Pak korpusy vyklopte na mřížku, sejměte formu a nechte zcela vychladnout.
  7. Na polevu rozehřejte v malém kastrůlku na mírném plameni čokoládu s máslem. Vmíchejte kávu (smetanu, mléko) a vanilku. Přelijte do velké mísy a vešlehejte cukr. Šlehejte tak dlouho a přidávejte tolik cukru, až vznikne dobře roztíratelná poleva. Korpusy jí spojte a potřete. Chcete-li, ozdobte cuketou.

Cuketový čokoládový dort 2 Foto: Cuketový čokoládový dort; foto: Marek Kučera

Další skvělé recepty najdete v novém letním čísle časopisu Prima FRESH:

Léto na zahradě s Prima FRESH

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

reklama