zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Citronový dort se sněhovou čepicí
Autor: profimedia.cz Citronový dort se sněhovou čepicí

Citronový dort se sněhovou čepicí

Hodnoceno: 0x
Osvěžující dezert je velmi oblíbený právě pro svou svěží chuť a lehkou strukturu. Působí velmi efektně, a přitom příprava není příliš složitá. A pokud chcete, můžete si připravit vlastní korpus z křehkého těsta.
do 30 minut
6–8 porcí

reklama

Suroviny (6–8 porcí)

Náplň:

Sněhová čepice:

Postup

  1. Vyšlehejte žloutky ve středně velké míse a dejte stranou.
  2. Ve středně velkém hrnci smíchejte kukuřičný škrob, vodu, cukr a sůl. Vyšlehejte, aby se vše spojilo. Na střední teplotě směs ohřívejte, často míchejte a přiveďte k varu. Vařte 1 minutu. Sundejte z ohně a postupně všlehejte horkou směs do žloutků a míchejte, dokud nespotřebujete asi polovinu směsi.
  3. Vaječnou směs vraťte zpět do hrnce, na úplně mírném ohni míchejte a vařte další 1 minutu. Sundejte z ohně a jemně vmíchejte máslo, citronovou šťávu a kůru. Míchejte, dokud se vše dobře nespojí.
  4. Směs nalijte do koupeného předpečeného korpusu a navrch rozprostřete sněhovou čepici (návod níže), dokud je náplň ještě horká. Ujistěte se, že bílky všude zakrývají náplň a jsou dotaženy k těstu.
  5. Pečte v troubě předehřáté na 190 °C na střední příčce 10–12 minut nebo dokud nebude pusinková směs zlatavá. Vyndejte z trouby a nechte vychladnout. Než budete koláč krájet, ujistěte se, že je opravdu studený.

  6. Sněhová čepice: bílky a vinný kámen dejte do mixéru se šlehacími metlami. Šlehejte bílek, až se budou dělat měkké špičky, potom postupně přidávejte cukr a nepřestávejte šlehat asi 1–2 minuty, dokud se nebudou tvořit pevné špice. Vyšlehanou směs hned naneste na citronový koláč.

Citronový dort se sněhovou čepicí Foto: Citronový dort se sněhovou čepicí, foto: Profimedia.cz

Další skvělé recepty s citrusy najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Jarní koleda s Prima FRESH

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama