zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cheesecake Brownies
Autor: Janina Černá / Cukrfree Cheesecake Brownies

Cheesecake Brownies v cukrfree verzi

Hodnoceno: 3x
Co se stane, když zkombinujete dva skvělé dezerty jako cheesecake a brownies? Vznikne naprostá lahůdka! Tentokrát pro vás máme cukrfree verzi, kterou ale můžete dochutit stévií.
do 1,5 hodiny

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 175 °C.
  2. Nádobu o průměru 23 cm vyložte papírem na pečení.
  3. Do misky vlijte horkou vodu, přidejte kakao, stévii a vanilkovou esenci a vše společně promíchejte.
  4. Do horké směsi přidejte kousky kakaové hmoty a kokosový olej. Míchejte, dokud se hmota nerozteče. Poté přidejte vejce a vše opět důkladně promíchejte.
  5. Ve větší nádobě smíchejte mandlovou mouku, kokosovou mouku, kypřicí prášek a špetku soli, poté přidejte hotovou čokoládovou směs a vše znovu dobře promíchejte.
  6. Vzniklé těsto vlijte do připravené nádoby na pečení. Pokud chcete na povrchu brownies vytvořit “víry”, schovejte si půl hrnku brownies těsta, které do formy vlijte až po cheesecake vrstvě.
  7. Do menší misky vložte lučinu, vanilkovou esenci, vejce a stévii a vše míchejte, dokud se nevytvoří hladký krém.
  8. Vzniklou cheesecake vrstvu rovnoměrně rozprostřete po brownies vrstvě. Poté pomocí lžíce přidejte zbývající těsto na brownies a pomocí špičky nože vytvořte “víry”.
  9. Vložte do trouby a pečte 35–40 minut. Propečenost kontrolujte pomocí špejle.
  10. Hotové brownies nechte vychladnout a poté podávejte.

Cheesecake Brownies 2 Foto: Cheesecake Brownies; foto: Janina Černá / Cukrfree

Sladký život bez cukru

CukrFree blog Foto:

Janina Černá, známá foodblogerka a autorka výtečné kuchařky, neměla cestu, jejímž cílem je zdravé stravování, způsob života a udržení si správné váhy a hezké postavy, lehkou.

Ta její vedla přes pubertální přesvědčení o vlastní nadváze až k poruše příjmu potravy, s níž bojovala několik let stejně jako s nejrůznějšími „zaručenými“ dietami, až k poznání, že pro ni je tím pravým směrem zbavení se závislosti na cukru.

Její vlastní blog CukrFree.cz, v jehož názvu se uchýlila k prvotnímu nápadu, vznikl jako vyjádření potřeby předat nabyté informace a zkušenosti i ostatním (a pozor, najdete tu opravdu dostatečné množství sladkostí, jako jsou brownies, cheesecake nebo různé dorty včetně obměn bez mléčných výrobků či v raw verzích). O tom, že s elánem a přesvědčením tvořený web zaplnil díru na trhu bezezbytku, svědčí nejen obrovské množství fanoušků ale i to, že kuchařka z něj vyšlá byla ihned vyprodána a okamžitě se dotiskovala.

reklama

Související témata: cheesecake , brownies , cukrfree , Sladké , Americká kuchyně