zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Buchtičky s krémem a hruškami
Autor: Miluji svůj život Buchtičky s krémem a hruškami

Buchtičky s krémem a hruškami

Hodnoceno: 1x
Vylepšená verze oblíbených buchtiček s krémem, kterou si rádi dopřejí všichni milovníci teplých dezertů. Doplňuje je hruška s trochou skořice a omáčka z bílé čokolády, smetany a tvarohu! :)
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

 1. Nejprve připravte kvásek. Do misky nalejte mléko, přidejte lžíci cukru, lžíci mouky a rozdrobte do něj droždí, vše promíchejte metličkou a nechte 15 minut odpočívat.
 2. Do mísy od robotu přesejte mouku, přidejte sůl, nastrouhejte kůru z citronu, přidejte vejce, cukr a kvásek a také olej a rum. Zvolte nástavec typu hák a nechte robota 10–15 minut zpracovat hladké těsto.
 3. Poté těsto přesuňte do plastové či dřevěné mísy. Kovová od robotu těsto chladí, a tak nenakyne tolik. Těsto poprašte moukou. Přikryjte jej utěrkou a nechte na teplém místě 2–3 hodiny kynout.
 4. Troubu rozehřejte na 180 °C.
 5. Pečicí formu či pekáček vymažte máslem a poté do něj naskládejte stejně velké kuličky z nakynutého těsta. Můžete zvolit malinkaté buchtičky, mně připadají lepší a hežčí buchtičky větší.
 6. V rendlíku rozpusťte máslo, do kterého přidejte lžíci rumu a ještě teplým máslem pomažte buchtičky. Nedivte se, že vám máslo ještě zbyde. V průběhu pečení pomažete buchtičky ještě dvakrát nebo dokud budete mít máslo.
 7. Pečicí formu dejte nyní do trouby a pečte cca 20 minut. V průběhu pečení ještě alespoň dvakrát pomažte buchtičky rozpuštěným máslem.
 8. Po upečení nechte buchtičky vychladnout, poté je rozdělte na jednotlivé kousky a ty pocukrujte.
 9. Servírujte tak, že do hlubokého talíře nejprve nalijte omáčku, pak do ní položte buchtičky a přidejte plátky hrušek a sušených květů (ty můžete vynechat).
 10. Omáčka: Ve vodní lázni rozpusťte bílou čokoládu. V rendlíku přiveďte téměř k varu smetanu a poté do ní přendejte rozpuštěnou čokoládu. Důkladně smetanu s čokoládou promíchejte a přidejte tvaroh. Pokud se vám omáčka zdá řídká, přidejte ještě trochu tvarohu.
 11. Hrušky se skořicí: Hrušky zbavte slupky a jádřince a nakrájejte je na plátky. Na pánvi rozpusťte máslo, přidejte plátky hrušek a na středním stupni, aby se máslo nepřepalovalo, je opékejte po dobu 10 minut. Poté je posypejte ještě mletou skořicí a máte hotovo.

Buchtičky s krémem a hruškami Foto: Buchtičky s krémem a hruškami. Foto: Miluji svůj život

Miluji svůj život...

Miluji svůj život Foto:

Blog Miluji svůj život je zaměřen na racionální způsob života. Naše zdraví a štěstí je ovlivněno nejen správným a kvalitním stravováním, ale také způsobem myšlení a naším celkovým životním stylem. Na tomto blogu najdete inspiraci pro zdravé vaření a pečení, výrobu domácí kosmetiky, motivační články, články o zdraví a také o těhotenství a nadcházejícím mateřství.

Jmenuji se Kateřina Jašková a víte co? Miluji svůj život :)'

reklama

Související témata: Sladké , Česká kuchyně