zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Affogato – osvěžující káva se zmrzlinou
Autor: Kuchařka dona Corleona Affogato – osvěžující káva se zmrzlinou

Affogato – osvěžující káva se zmrzlinou

Hodnoceno: 9x
Klasický italský dezert se skvěle hodí k zakončení dobrého jídla. Není nic jednoduššího než káva se zmrzlinou. Likér není nutný, ale obé harmonicky spojí. Co znamená affogato? Utopený. Zmrzlina utopená v kávě. Hořkosladký konec.
do 10 minut
6 porcí

reklama

Postup

  1. Do 6 šálků, sklenic nebo misek dejte po 2 kopečcích zmrzliny. Každou porci pokapejte 1 lžící likéru a přelijte 60 ml kávy.
  2. Ihned podávejte.

PRIMA TIP: Frangelico je signifikantní lískooříškový likér z italského města Canale, kde se vyrábí od roku 1978. Recept ale prý vymyslel františkánský mnich Fra Angelico v 17. století, podle kterého je likér pojmenovaný. Likér Amaretto je hořčejší a vyrábí se z mandlí. 

Affogato – osvěžující káva se zmrzlinou
Autor: Kuchařka dona Corleona Affogato – osvěžující káva se zmrzlinou

Další originální recepty inspirované italskou mafiánskou ságou Kmotr najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH: 

Vychutnejte si chutě a vůně podzimu podle časopisu Prima FRESH!

Vychutnejte si chutě a vůně podzimu podle časopisu Prima FRESH!

reklama

Kuchařka rodiny Dona Corleona

První díl trilogie Kmotr se stal kasovním trhákem ihned po premiéře v roce 1972. Režisér Francis Ford Coppola ho natočil podle románu Kmotr italsko-amerického autora Maria Puza a věrně na plátno převedl mafiánskou rodinu v New Yorku a spletité vztahy v italské a americko-italské kultuře. Jídlo patří ke stěžejním motivům, objevuje se zpravidla ve chvílích, kdy se rodiny scházejí. Tato nevšední kuchařka pečlivě popisuje autentické italské a italsko-americké pokrmy, které klan Corleonů s oblibou jí a objevují se ve filmu. Záleží jen na vás, jestli se budete nejdříve dívat nebo vařit, obojí rozhodně stojí za to. 

Vydalo nakladatelství Slovart.

Související témata: zmrzlina , káva , Nápoje , Italská kuchyně