zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Koblihy
Autor: Gurmet Koblihy

Nejlepší recept na smažené koblihy

Hodnoceno: 24x
Slaďoučké kulaté smažené pečivo vám zvedne náladu. Kynuté kobližky jsou oblíbené nejen v Česku, ale i v Polsku, Rakousku či v Americe. Dříve se připravovaly na tzv. Tučný (poslední masopustový) čtvrtek jako výslužka koledníkům. Dnes si koblihy můžeme připravit, kdykoliv na ně dostaneme chuť :)
do 1 hodiny
20 ks porcí

reklama

Suroviny (20 ks porcí)

Postup

  1. Do mísy prosejte mouku se solí, přidejte cukr a citronovou kůru. Uprostřed udělejte důlek, vlijte do něj žloutky, vlažné mléko, rozpuštěné máslo a rum. Nakonec do základu rozdrobte droždí.
  2. Dobře promíchejte a pak propracujte na hladké, vláčné těsto. Lehce ho poprašte moukou a zakryté čistou utěrkou nechte na teplém místě kynout, až zhruba zdvojnásobí svůj objem.
  3. Vykynuté těsto přesuňte na pomoučenou pracovní plochu a rozválejte ho zhruba do tvaru obdélníku o síle asi 1,5 cm.
  4. Na polovinu obdélníku dejte kopečky marmelády, pak přiklopte druhou půlkou těsta a tvořítkem (nebo sklenicí) z něj vykrajujte jednotlivé koblihy. Zbylé těsto znovu zpracujte na koblihy.
  5. Do menšího kastrolu nalijte vyšší vrstvu oleje, rozpalte jej a koblihy v něm smažte z obou stran dozlatova. Přebytečný tuk nechte odsát na papírových kuchyňských ubrouscích. Vlažné koblihy pocukrujte.

reklama

Související témata: koblihy , koblížky , Masopust , Sladké , Česká kuchyně