zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Houbová bruschetta
Autor: Kublanka.cz Houbová bruschetta

Houbová bruschetta

Hodnoceno: 4x
Tyhle báječné "topinky" si můžete dopřát k opulentní snídani nebo je připravte jako lehkou večeři. A až konečně začnou růst i divoké houby v lesích, zkuste je použít místo žampionů, budou mít ještě výraznější chuť.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Houby nakrájejte na čtvrtiny, 1 stroužek česneku a šalotku nakrájejte najemno. Na mírném ohni ve velké pánvi rozpáalte 50 ml olivového oleje, přidejte nakrájené houby, které nechte opéct dozlatova (2-3 minuty). Houby vyndejte z pánve děrovanou naběračkou na talíř. Do pánve přidejte máslo a nechte ho na mírném ohni rozpustit. Jakmile začne máslo pěnit, přidejte najemno nakrájenou šalotku, česnek a lístky tymiánu. Za stálého míchání nechte šalotku na mírném ohni změknout (1-2 minuty). Poté přidejte orestované houby, promíchejte a dochuťte solí a pepřem. Těsně před podáváním přidejte 1 lžíci nasekané pažitky.
  2. Na grilu opečte z obou stran plátky ciabatty. Ihned je potřete stroužkem česneku a s pomocí malého svazku tymiánu je potřete směsí olivového oleje s kapkou balzamikového octa.
  3. Na slunečnicovém oleji usmažte volská oka.
  4. Na plátky opečené ciabatty navrstvěte opečené houby, volské oko a vše na závěr posypejte najemno nakrájenou pažitkou.

Houbová bruschetta Foto:

Houbová bruschetta Foto:

Houbová bruschetta, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama