Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pomerančové koláčky

8–10 porcí
do 1 hodiny
Pomerančové koláčky
Pomerančové koláčky Autor: Sweet pixel blog
Tento dezert je malinko náročnější na přípravu, ale odměnou vám budou lahodné a křehké pomerančové košíčky s jemnou smetanovou náplní provoněnou pomerančem.
Reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Na těsto:

Na ozdobu:

Reklama

Postup

  1. Máslo utřete v misce, aby bylo měkké a krémovité. Mouku prosejte na vál a doprostřed udělejte důlek, do kterého dejte cukr, sůl a 3 lžíce vody. Zpracujte prsty.
  2. Poté přidejte žloutek, utřené máslo a zpracujte vše na měkké těsto. Zabalte ho do potravinové fólie a nejméně na dvě hodiny dejte do lednice.
  3. Troubu předehřejte na 180 °C. Formičky vytřete máslem a dejte na plech.
  4. Těsto rozválejte na tenké plátky, dejte do formiček, střed těsta propíchejte vidličkou a pečte 10 minut. Po vytažení odřežte přebytečné těsto.
  5. Teplotu trouby zvyšte na 200 °C.
  6. Pomerančovou kůru a šťávu, vejce a žloutky ušlehejte do pěny. Přidejte smetanu a cukr a důkladně prošlehejte.
  7. Náplň rozdělte do formiček a pečte asi 18–20 minut nebo dokud náplň neztuhne.
  8. Pomeranč nakrájejte na tenké plátky. Cukr a vodu míchejte na středně silném plameni, dokud se cukr nerozpustí a pak ještě 3 minuty bez míchání. Vložte plátky pomeranče a vařte je 15 minut. Poté vyjměte, nechte okapat a dejte na koláček.
Reklama

Pomerančové koláčky  Foto: Sweet pixel blog

Pomerančové koláčky. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama