zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Polévka kaldoun
Spouštím video za 5s.

Polévka kaldoun podle Pohlreicha

Hodnoceno: 9x
Hustá polévka kaldoun je ideální zimní pokrm. Je velmi sytá a hřejivá a s noblesou v ní využijete všechny odřezky, kosti a drůbky třeba z božohódové kachničky. Vyzkoušejte výborný recept Zdeňka Pohlreicha!
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Do hrnce dejte veškeré kosti a odřezky z jakékoliv drůbeže, přidejte také drůbky. Tučnou kůži vynechte, aby nebyla polévka moc mastná. Zalijte studenou vodou, přidejte řapíkatý celer, cibuli, mrkev a nechte zavařit. Jakmile seberete pěnu, můžete do vývaru přidat pár kuliček nového koření, bobkový list a pár kuliček černého pepře.
  2. Když je maso měkké, vývar přeceďte a založte kaldoun. Do hrnce nalijte čirý vývar, zahustěte jíškou, ochuťte bobkovým listem a nechte provařit. Mezitím nakrájejte uvařené maso a zeleninu na kostičky.
  3. V jiném hrnci ve vroucí osolené vodě uvařte těstoviny.
  4. Do polévky vhoďte nakrájené maso a zeleninu a přihoďte také uvařené nudle. Polévku naservírujte a ozdobte čerstvou petrželkou.

Polévka kaldoun  Foto:

Polévka kaldoun, foto: Hermína / Prima

reklama

Sledujte celou epizodu