zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Obrácený švestkový koláč
Autor: Pěkně vypečený blog Obrácený švestkový koláč

Obrácený švestkový koláč

Hodnoceno: 3x
Tento švestkový koláč vás dostane. Inspirujte se! :)
do 1,5 hodiny
8-10 porcí

reklama

Postup

  1. Do menšího hrnce dejte cukr společně s vodou a nechte na středním plameni rozpustit. Pozor! Nemíchat!
  2. Mezitím vymažte formu (20 cm průměr s odnímatelným dnem) máslem, poklaďte do ní švestky řeznou stranou dolů a zalijte připraveným karamelem.
  3. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 170 stupňů. Máslo vyšlehejte společně s cukrem do nadýchané pěny a do ní zašlehejte vejce - jedno po druhém.
  4. Přidejte smetanu, aroma, kůru a šťávu. Mouku smíchejte s kypřicím práškem a solí. Postupně ručně zapracujte do máslové směsi.
  5. Těsto rovnoměrně rozprostřete na švestky a pečte 40 minut.
  6. Po upečení nechte ve formě trochu vystydnout, poté položte na talíř a i s formou překlopte. Uvolněte odnímatelnou část a odstraňte spodní část formy.

Obrácený švestkový koláč 2 Foto:

Obrácený švestkový koláč; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama