návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining
Autor: TZ Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining
Menší výběr tipů na nové podniky je tu – novinek na gastro scéně je hned několik. Na své si přijdou fanoušci Ivety Fabešové, lasagní i palačinek! :)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Benjamin

Česká gastronomická scéna se rozrůstá o nejmladšího fine diningového člena a tím je Benjamin. Mech v interiéru, tajné menu prorostlé historií, sezení u jednoho kulatého baru a sociální restaurační koncept. Za projektem pojmenovaným podle prvorozeného syna stojí otec, kuchař a majitel Café Buddha Štěpán Návrat. Společníky mu jsou kuchaři Tomáš Torhan, Radek Jakubec a Pavol Pavlík.

Koncept restaurace je specifický – každý večer se odehrávají dvě gastronomická představení. První v půl šesté, zkrácené na šest chodů, které každého přítomného pronese zapomenutou českou kuchyni. O půl deváté připravují Tomáš a Radek degustaci o osmi chodech. Počet příchozích je omezen maximálně na 10 osob.

Norská 14, Praha

Nová místa k návštěvě: výtečná káva, kvalitní maso i moderní česká gastronomie

Nová místa k návštěvě: výtečná káva, kvalitní maso i moderní česká gastronomie

Férová palačinkárna Liberec

Pokud holdujete palačinkám a bydlíte poblíž Liberce, určitě zpozorněte. V lednu otevřela další pobočka podniku Férová palačinkárna, kterou jste doteď mohli navštívit v Hradci Králové nebo v Pardubicích. Je to místo, kde si můžete v klidu a pohodlí vychutnat domácí palačinku, naslano i nasladko. Vybrat si můžete z klasické pšeničné nebo zdravější pohankové. K tomu vám rádi nabídnou fairtradovou kávu či pravou domácí limonádu. 

5. května 35, Liberec

webová stránka

IF Café v paláci Rosetta

Když se Elena Pasquale, členka italské rodiny, která ovládá Karlovarské minerální vody, rozhodla přebudovat palác mezi Jungmannovou a Vladislavovou ulicí na multifunkční komplex s obchody, luxusními byty a kancelářemi, prvním, koho oslovila, byla Iveta Fabešová. Palác Rosetta je jednou z nejvýraznějších staveb v Jungmannově ulici, i díky své typické schodovité fasádě ve stylu art deco.

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining 2 Foto:

“V tolik uspěchaném prostředí dvou tepen hlavního města jsme chtěli lidem dopřát místo, kam si mohou přijít odpočinout a odměnit se. Na rozdíl od kaváren, kde se lidé často staví jen na rychlou kávu, v cukrárně si mohou dopřát chvíli klidu,” popisuje Iveta Fabešová, s jakým záměrem otevírá třetí pobočku francouzské pattiserie IF Café. Dominantou celého provozu je prosklená výroba, kde přímo vidíte, jak všechny dezerty vznikají.

Jungmannova 21, Praha

webová stránka

Lasagneria

Podnik s tradiční italskou specialitou otevřeli nedávno na Vinohradech v ulici Korunní, jmenuje se příhodně Lasagneria. Připravují je zde denně čerstvé a drží se tradičních italských receptů. Zatím mají otevřeno jen ve večerních hodinách, ale brzy se to snad změní. Kromě známé klasiky můžete vyzkoušet například pálivé salsiccia lasagne a k tomu si otevřít lahev dobrého piva.

Korunní 35, Praha

Facebook

Nová místa k návštěvě: cukrařina, lasagne i fine dining 3 Foto:

Připravila Tereza Pánková

Související témata: tipy , gastronomie , restaurace , novinky , kam za jídlem , nové podniky , nová místa , bistra
Reklama