reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Léto na zahradě s Prima FRESH
Autor: archiv Prima FRESH Léto na zahradě s Prima FRESH

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH je v prodeji již 8. června a těšit se můžete na pořádnou porci prázdninové inspirace!

Nevím jak pro vás, ale pro mě je léto synonymem prázdnin. Místo dvou měsíců mám jen pár týdnů dovolené, ale malé „prázdniny“ si člověk zvládne užít i o víkendu nebo jen odpoledne po práci. Dny jsou dlouhé a večery teplé a díky tomu můžeme i ve všední den zažít ten krásný pocit volnosti. Vždyť co je lepší, než se sejít s přáteli či rodinou na zahradě nebo klidně v městském parku a uspořádat piknik nebo rovnou pořádnou grilovačku?

Grilování je vůbec v Čechách fenomén a jsme v něm opravdoví přeborníci! Za mého dětství byl vrcholem opečený buřt nad ohněm, dnes grilujeme ryby, mořské plody, marinujeme kvalitní maso, udíme domácí klobásky a na grilu pečeme i koláče… A k dobrému masu servírujeme skvělé saláty, dipy a omáčky i míchané drinky. Zkrátka si užíváme zahradní hostiny se vším všudy. Proto pro vás máme pořádnou dávku nové inspirace se skvělými recepty pro báječně strávené léto na zahradě.

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto:

Léto na zahradě s Prima FRESH 2 Foto:

Kromě grilování v nás stále zůstávají zakořeněné i dovednosti a zvyky chatařů a zahrádkářů. I když v současnosti můžeme sehnat jahody v lednu, nedáme dopustit na zpracování vlastní úrody a zavařování a nakládání je stále v kurzu. Našli jsme pro vás recepty na sladké i slané dobroty, které vás určitě překvapí a rozšíří váš repertoár. Nevšední džemy i domácí hořčice mají navíc tu výhodu, že víte, co do nich dáváte a máte kontrolu nad kvalitou surovin i výslednou chutí.

V posledních letech těžko hledat zahrádku, na které by nerostla cuketa. Snadno se pěstuje, takže každý, kdo umí do země zahrabat semínko, dřív nebo později řeší, co s úrodou této skvělé zeleniny. Je chuťově neutrální a díky tomu z ní můžete vykouzlit slané i sladké lahůdky a my jsme pro vás vytipovali nové návody, jak na to.

Tím ale výčet toho, co jsme pro vás přichystali na léto, zdaleka nekončí. Zdeněk Pohlreich vydává staronovou kuchařku a my z ní nabízíme celé slavnostní menu pro výjimečné příležitosti. Milovníci sladkého si užijí s recepty ze sladkého červeného ovoce, které dozrává celé léto. A nahlédli jsme i pod pokličku středomořských kuchyní, které si často vychutnáváme při letní dovolené.

Doufám, že více než 75 nových receptů vám léto zpříjemní a vyzkoušíte jich co nejvíce :)

Přeju vám krásné prázdniny plné nezapomenutelných chutí!

Klára - podpis Foto:  Vaše Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte roční předplatné jen za 147 Kč. Získáte 4 čísla za cenu 3 a doručení časopisu přímo do schránky. Více informací najdete zde:

Předplatné časopisu Prima FRESH

Získejte předplatné časopisu Prima FRESH na celý rok a krásný dárek k tomu

 

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto: Ukázky receptů z letního čísla Prima FRESH; foto: archiv Prima FRESH

Související témata: časopis Prima Fresh , grilování , letní dezerty , recepty z cukety

reklama

Přečtěte si také