zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Léto na zahradě s Prima FRESH
Autor: archiv Prima FRESH Léto na zahradě s Prima FRESH

Nejkrásnější léto na zahradě zažijete s letním číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH je v prodeji již 8. června a těšit se můžete na pořádnou porci prázdninové inspirace!
klaram , 06.06.2016

reklama

Nevím jak pro vás, ale pro mě je léto synonymem prázdnin. Místo dvou měsíců mám jen pár týdnů dovolené, ale malé „prázdniny“ si člověk zvládne užít i o víkendu nebo jen odpoledne po práci. Dny jsou dlouhé a večery teplé a díky tomu můžeme i ve všední den zažít ten krásný pocit volnosti. Vždyť co je lepší, než se sejít s přáteli či rodinou na zahradě nebo klidně v městském parku a uspořádat piknik nebo rovnou pořádnou grilovačku?

Grilování je vůbec v Čechách fenomén a jsme v něm opravdoví přeborníci! Za mého dětství byl vrcholem opečený buřt nad ohněm, dnes grilujeme ryby, mořské plody, marinujeme kvalitní maso, udíme domácí klobásky a na grilu pečeme i koláče… A k dobrému masu servírujeme skvělé saláty, dipy a omáčky i míchané drinky. Zkrátka si užíváme zahradní hostiny se vším všudy. Proto pro vás máme pořádnou dávku nové inspirace se skvělými recepty pro báječně strávené léto na zahradě.

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto:

Léto na zahradě s Prima FRESH 2 Foto:

Kromě grilování v nás stále zůstávají zakořeněné i dovednosti a zvyky chatařů a zahrádkářů. I když v současnosti můžeme sehnat jahody v lednu, nedáme dopustit na zpracování vlastní úrody a zavařování a nakládání je stále v kurzu. Našli jsme pro vás recepty na sladké i slané dobroty, které vás určitě překvapí a rozšíří váš repertoár. Nevšední džemy i domácí hořčice mají navíc tu výhodu, že víte, co do nich dáváte a máte kontrolu nad kvalitou surovin i výslednou chutí.

V posledních letech těžko hledat zahrádku, na které by nerostla cuketa. Snadno se pěstuje, takže každý, kdo umí do země zahrabat semínko, dřív nebo později řeší, co s úrodou této skvělé zeleniny. Je chuťově neutrální a díky tomu z ní můžete vykouzlit slané i sladké lahůdky a my jsme pro vás vytipovali nové návody, jak na to.

Tím ale výčet toho, co jsme pro vás přichystali na léto, zdaleka nekončí. Zdeněk Pohlreich vydává staronovou kuchařku a my z ní nabízíme celé slavnostní menu pro výjimečné příležitosti. Milovníci sladkého si užijí s recepty ze sladkého červeného ovoce, které dozrává celé léto. A nahlédli jsme i pod pokličku středomořských kuchyní, které si často vychutnáváme při letní dovolené.

Doufám, že více než 75 nových receptů vám léto zpříjemní a vyzkoušíte jich co nejvíce :)

Přeju vám krásné prázdniny plné nezapomenutelných chutí!

Klára - podpis Foto:  Vaše Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte roční předplatné jen za 147 Kč. Získáte 4 čísla za cenu 3 a doručení časopisu přímo do schránky. Více informací najdete zde:

Předplatné Prima FRESH podzim 2021

Získejte předplatné časopisu Prima FRESH na celý rok a hodnotný dárek k tomu

 

Léto na zahradě s Prima FRESH  Foto: Ukázky receptů z letního čísla Prima FRESH; foto: archiv Prima FRESH

reklama

Související témata: časopis Prima Fresh , grilování , letní dezerty , recepty z cukety

reklama

Přečtěte si také