Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Mini frittaty s bramborami a paprikou

6 porcí
do 30 minut
Mini frittaty s bramborami a paprikou
Mini frittaty s bramborami a paprikou Autor: isia.com
Malé omeletky můžete podávat jako chuťovku s rukolou, ale i jako netradiční přílohu.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Brambory několikrát propíchejte vidličkou a dejte na 10 minut do mikrovlnné trouby na nejvyšší stupeň.
  2. Rozehřejte troubu na 180 °C, v plynové na stupeň 4. Brambory oloupejte a nakrájejte je asi na 1 cm velké kostky. Na pánvi rozehřejte olej, přidejte cibuli a smažte pár minut, dokud nezměkne, potom přidejte brambory a smažte je bez míchání, dokud nezhnědnou. Do pánve přidejte papriku a na střední teplotě opékejte dalších asi 5 minut.
  3. Vajíčka rozbijte v misce a vidličkou je lehce našlehejte. Dobře je osolte. Směs cibule a brambor rozdělte do zapékacích misek a opatrně nalijte našlehaná vajíčka.
  4. Pečte v troubě asi 20 minut, dokud se směs nenafoukne a nebude na povrchu zlatavá. Potom je nožem odřízněte z misek a dejte ven. Podávat můžete horké nebo studené se salátovými listy.
  5. TIP: Pokud nemáte takové zapékací misky, použijte formy na muffiny a udělejte omeletky menší. V tom případě snižte dobu pečení na 12–15 minut.
Reklama

Mini frittaty s bramborami a paprikou Foto: isifa.com

Mini frittaty s bramborami a paprikou. Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama