reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Mangový dort
Spouštím video za 5s.

Mangový dort

Hodnoceno: 5x
Ve třetí epizodě Pečeme podle hvězd připravila Berenika Suchánková citronový koláč. Kuchaře Martina Kincla to inspirovalo k přípravě neobvyklého dortu z mangového pyré. Nadýchaná konzistence a exotická příchuť – vyzkoušejte ho také!
do 1 hodiny
8–10 porcí

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Krém:

Želé:

Postup

  1. Na korpus vyšlehejte tři vejce s cukrem a přidejte jemným vmícháním celozrnnou špaldovou mouku. Poté dejte na pečicí papír do dortové formy a pečte na 190 stupňů 10–13 minut.
  2. Na krém vyšlehejte žloutky s cukrem, které zalijte vařícím mlékem. Dejte zpět do hrnce a zahřejte tak, až začne směs mírně houstnout. Poté přeceďte přes cedník, přidejte plátkovou želatinu, kterou jste nechali předem povolit cca 5 minut ve studené vodě. Dále přidejte mangové pyré a zamíchejte tak, aby se rozpustila želatina a vznikl hladký krém.
  3. V misce vyšlehejte šlehačku, do které postupně vmíchejte připravenou směs a naneste na upečený korpus v dortové formě. Následně dejte do lednice ztuhnout minimálně na jednu hodinu.
  4. Ve studené vodě si povolte čtyři plátky želatiny, které přidejte do 100 ml horkého mangového pyré s jednou lžící cukru.
  5. Po hodině vyndejte zatuhlý korpus s krémem, na který nalijte připravenou želatinovou směs. Celý dort nechte minimálně 10 hodin uležet.

Mangový dort  Foto: Mangový dort; foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který jste mohli sledovat na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na PrimaPLAY.

reklama

Sledujte celou epizodu

Související témata: mango , mangový dort , želé , Sladké