zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Mangový dort
Spouštím video za 5s.

Mangový dort

Hodnoceno: 8x
Ve třetí epizodě Pečeme podle hvězd připravila Berenika Suchánková citronový koláč. Kuchaře Martina Kincla to inspirovalo k přípravě neobvyklého dortu z mangového pyré. Nadýchaná konzistence a exotická příchuť – vyzkoušejte ho také!
do 1 hodiny
8–10 porcí

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Krém:

Želé:

Postup

  1. Na korpus vyšlehejte tři vejce s cukrem a přidejte jemným vmícháním celozrnnou špaldovou mouku. Poté dejte na pečicí papír do dortové formy a pečte na 190 stupňů 10–13 minut.
  2. Na krém vyšlehejte žloutky s cukrem, které zalijte vařícím mlékem. Dejte zpět do hrnce a zahřejte tak, až začne směs mírně houstnout. Poté přeceďte přes cedník, přidejte plátkovou želatinu, kterou jste nechali předem povolit cca 5 minut ve studené vodě. Dále přidejte mangové pyré a zamíchejte tak, aby se rozpustila želatina a vznikl hladký krém.
  3. V misce vyšlehejte šlehačku, do které postupně vmíchejte připravenou směs a naneste na upečený korpus v dortové formě. Následně dejte do lednice ztuhnout minimálně na jednu hodinu.
  4. Ve studené vodě si povolte čtyři plátky želatiny, které přidejte do 100 ml horkého mangového pyré s jednou lžící cukru.
  5. Po hodině vyndejte zatuhlý korpus s krémem, na který nalijte připravenou želatinovou směs. Celý dort nechte minimálně 10 hodin uležet.

Mangový dort  Foto: Mangový dort; foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který jste mohli sledovat na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na PrimaPLAY.

reklama

Sledujte celou epizodu

Související témata: mango , mangový dort , želé , Sladké