Mixér: kulatiny, změny ve vedení nebo menu z celého světa

Novinek na poli gastronomickém není nikdy dost! Jeden ze známých řetězců s kávou slaví kulaté narozeniny, ve fine diningové restauraci došlo ke změnám v týmu, a pokud chcete, v jedné pražské restauraci se můžete projíst jídlem z celého světa!

Cesta kolem světa za 990 korun. The Bistro!

Parádní akci nabízí kosmopolitní podnik umístěný jen pár kroků od náměstí I. P. Pavlova. Kamarádi, partneři i přátelé se mohou vydat na kulinární „Cestu kolem světa“, během níž každý z nich ochutná šest specialit z různých koutů země. Unikátní projekt „Cesta kolem světa“ stojí 990 korun a je pro dvě osoby. Je plný chutí, barev a překvapení. A bezpochyby nadchne všechny hosty, kteří mají rádi hravost a rozmanitost.

Další novinkou The Bistra, jež sází na světový trend Bistronomie – tedy nabídku špičkového jídla v neformálním prostředí bistra – budou pravidelné tematické večery věnované slavným světovým pokrmům. Od ledna se tak hosté mohou těšit na komorní gastronomické akce věnované hummusu či knedlíčkům Dim sum, které se budou konat jednou měsíčně a ukážou všem zájemcům, v jak pestrých variacích lze daný pokrm připravit. Stačí sledovat jen Facebook The Bistra a včas si rezervovat místo.

Nové obědy z Fresh Bistra

Pochutnat si na čerstvém a lehkém jídle bez přípravy, stačí si jen vybrat a jíst. To je nový koncept stravování – Albert Fresh Bistro. Chutné wrapy, polévky, bagety, sendviče, saláty a další lehká jídla vyrobená z čerstvých a kvalitních surovin potěší zaryté milovníky masa i vegetariány. Novinka, kterou nyní naleznete ve všech obchodech Albert po celém Česku. Nabídka nové řady zahrnuje téměř 50 lehkých jídel – vyzkoušet můžete třeba těstoviny s pestem, jasmínovou rýži či bulgur s kuřetem, salát s tuňákem či ovčím sýrem. Ideální volbou jsou také různé druhy wrapů a sendvičů.

Dáme jídlo spustilo podzimní reklamní kampaň

Společnost Dáme jídlo spustila novou reklamní kampaň, která poběží v říjnu a listopadu v TV a v rozhlase. Na kampani spolupracovalo Dáme jídlo s agenturou Konektor a společností Punk Film. „Kreativně naše nová kampaň navazuje na televizní spot, který vznikl v loňském roce při velkém rebrandingu a repositioningu, kterým Dáme jídlo prošlo. V letošním roce ho rozšiřujeme o další kratší spoty, které se soustředí na vysvětlení jednoduchosti objednání a na komunikaci významných milníků, kterých společnost dosáhla – jeden milion zákazníků, 30 milionů dodaných jídel a 2000 restaurací,“ říká Radek Finkous, marketingový ředitel Dáme jídlo.

Costa Coffee slaví kulatiny: 10 let v Česku

Víte, že před deseti lety jste si prvně vychutnali kávu z Costa Coffee v Česku? Tento oblíbený kávový řetězec slaví kulatiny! Během 10 let se otevřelo 48 kamenných kaváren po celé republice a díky 53 samoobslužným kávomatům Costa Express máte kávu dostupnou i na cestách. Úplně první kavárna Costa Coffee byla otevřena 5. listopadu – oslavy probíhají po celý říjen, nicméně vyvrcholí v listopadu. Costa Coffee oslavuje a pro své zákazníky si připravila spoustu novinek a důvodů k návštěvě, stačí sledovat FB @CostaCoffeeCZ a dozvíte se více, co se plánuje ve vaší oblíbené kavárně.

Benjamin jinak

Restaurace Benjamin se před půl rokem představila na poli pražského fine diningu. Zprvu nový koncept mnohé překvapil (řízené degustace v omezeném kruhu hostů). Po 6 měsících lze s jistotou říci, že odvážný způsob gastronomického zážitku baví. Benjamin povyrostl a v jeho životě se dějí změny. Nově menu není měněno každé dva týdny, ale cca každé dva měsíce. Přesný čas se bude odvíjet od dostupnosti aktuálních sezonních surovin. Tým Benjaminu už přišel na to, co jeho zákazníci vyžadují, co jim chutná a po čem se opakovaně ptají. Právě proto přichází s novým menu, které bude opět pětichodové od 17.30 za 1200 korun, osmichodové od 20.15 za 1800 korun, zároveň lze doobjednat vinné párování.

Další novinkou je změna v týmu. Opustil ho Pavol Pavlík, který se rozhodl pro sólovou dráhu. Šéfkuchařské duo Radek Jakubec a Tomáš Torhan má nyní v rukou další Benjaminův vývoj. Stanou se aktivní součástí degustačního večera. Benjamin bude nyní jiný a dynamičtější.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty