Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Kořeněná polévka z batátů s česnekovými krutony

8 porcí
do 1 hodiny
Kořeněná polévka z batátů s česnekovými krutóny
Kořeněná polévka z batátů s česnekovými krutóny Autor: isifa.com
Sladké brambory nebo-li batáty už na českém trhu lehce seženete. Mají podobnou chuť jako dýně a dá se s nimi vážně kouzlit. Kromě polévky z nich můžete udělat i bramborovou kaši nebo nasládlé hranolky...
Reklama
Reklama

Postup

  1. V pánvi rozehřejte 2 lžíce olivového oleje a na něm jemně opékejte asi 5 minut pórek a cibuli. Přidejte zbytek oleje, kostky sladké brambory a opékejte je za stálého míchání asi 3 minuty.
  2. Nasypte koření, přilijte vývar a přiveďte do varu, potom ztlumte oheň a nechte asi 15–20 minut pobublávat, dokud nebudou brambory měkké. Přidejte hrášek a vařte dalších 5 minut.
  3. Polévku mixujte, dokud nebude úplně hladká. Vraťte ji zpátky do hrnce a přidejte zbývající vývar, aby konzistence byla podle vašeho gusta, a důkladně provařte. Zkuste, jestli je třeba dochutit. Naběračkou rozdělte polévku do misek, posypte trochou semínek a krutonů a postříkejte chilli nebo paprikovým olejem, podle chuti.
  4. Krutony: Roztopte troubu na 200 °C, u plynové trouby na stupeň 6. Na malý pekáč dejte olej a celé, trochu rozmáčknuté stroužky česneku. Vložte asi na 10 minut do trouby, dokud se vše nerozehřeje. Chleba nalamte na malé kousky, vmíchejte je do rozpáleného oleje a obalte je v něm. Pečte je 10–15 minut, dokud nejsou zlatavé, asi v polovině pečení je obraťte.
Reklama

Kořeněná polévka z batátů s česnekovými krutóny Foto: isifa.com

Kořeněná polévka z batátů s česnekovými krutony. Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama