reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Podzimní salát s dýní
Autor: Tereza Sychrová FOODLOVER.CZ Podzimní salát s dýní

Podzimní salát s dýní

Hodnoceno: 1x
Z dýně nemusíte vařit jen polévku, ani nemusíte grilovat jen během léta. Připravte své rodině sytý podzimní salát s pečenou dýní, budou se mlsně olizovat!
do 30 minut
2 porce

reklama

reklama

reklama

Postup

  1. Dýni rozpulte, vydlabejte semínka a nakrájejte na měsíčky, s paprikou udělejte totéž.
  2. Gril rozehřejte, zeleninu potřete olivovým olejem, posolte a ugrilujte.
  3. Hotovou zeleninu dejte stranou a nechte dobře vychladnout.
  4. Salát vyperte, rozdělte na talíře. Zeleninu si nakrájejte na menší kousky, dejte do mísy, pokapejte olivovým olejem, zakápněte balzamikovým octem a promíchejte s dýňovými semínky, osolte a opepřete.
  5. V další misce si připravte jednoduchou zálivku, smíchejte si olivový olej, balzamikový ocet a trochu nastrouhané citronové kůry.
  6. Salát rozdělte na talíře, navrstvěte zeleninu se semínky, přidejte rozdrobený balkánský sýr a pekanové ořechy, zakápněte dresinkem.

 

Foodlover
Tereza Boušková

Jmenuju se Tereza Boušková a můj blog vznikl v létě roku 2012 z čisté lásky k jídlu, vášně k vaření a potřeby seberealizace jinde než ve škole a v práci.

Foodlover.cz jsem především já – od malička velká milovnice jídla a všeho, co s jídlem souvisí, mimo to v posledních letech také milovnice cestování, čerstvá advokátka, nenapravitelný nervák, perfekcionista a rozená pečovatelka o své blízké. Všechno se vším souvisí, a tak tyhle moje vlastnosti zároveň hodně utvářejí i podobu blogu.

reklama

Související témata: Vegetariánské

reklama