zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dvojité čokoládové sušenky
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Dvojité čokoládové sušenky

Dvojité čokoládové sušenky

Hodnoceno: 14x
Příprava sušenek je taková dětská hra, která obvykle zanechá trvalou stopu – přivede děti k pečení a nenásilně je naučí, že je to příjemná činnost, která rychle přinese výsledky. Lahodnější a kvalitnější než kupované pamlsky. Zjistíte to i jako dospělí.
do 1 hodiny
2 plechy porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Dva plechy vyložte pečicím papírem. V robotu utřete máslo s oběma cukry dohladka. Přidejte rozpuštěnu čokoládu a vanilku a utřete dohladka. V malé misce promíchejte mouku s kakaem, sodou a solí. Vsypte k máslu s cukrem a při nízké rychlosti zašlehejte, až se směs spojí.
  2. Těsto rozválejte mezi 2 vrstvami pečicího papíru na výšku asi 3 mm a dejte asi na 15 minut chladit, až zpevní.
  3. Z tuhého těsta vykrájejte asi 5cm kolečka (nebo jak velké chcete sušenky mít) a přesuňte je na plechy v asi 2cm rozestupech. Odkrojky spojte, znovu rozválejte a vykrájejte. Sušenky vložte do trouby a pečte asi 10 minut, až budou vypadat suché a zpevní. V polovině doby vyměňte pozici plechů, aby se sušenky pekly stejnoměrně. Přesuňte je na drátěnou mřížku a nechte úplně vychladnout.
  4. Sušenky spojujte například hotovou čokoládovou polevou.

PRIMA TIP: Sušenky můžete spojovat nejrůznějšími náplněmi, karamelem, oslazeným krémovým sýrem apod. Jednu zajímavou náplň přidáváme: elektrickým šlehačem třete asi 3 minuty 110 g změklého másla s ½ hrnkem granulovaného čokoládového sladového nápoje (Ovomaltina, Malcao) do světlé směsi. Přidejte ½ lžičky vanilkového extraktu a 2 hrnky moučkového cukru a při nízké rychlosti spojte. Přesuňte do cukrářského sáčku (nebo do silnějšího plastového a odstřihněte roh) a sušenky spojujte náplní, kterou je případně můžete ještě ozdobit.

Dvojité čokoládové sušenky  Foto: Dvojité čokoládové sušenky; foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama

Související témata: čokoláda , sušenky , čokoládové sušenky