zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Svatební koláčky budou chutnat každému svatebčanovi
Svatební koláčky budou chutnat každému svatebčanovi

Čtvercově vázané svatební koláčky

Hodnoceno: 1x
Markéta představuje svatební klasicku v netradičním hávu. Ochutnejte, jak chutnají svatební koláčky podle mistryně cukrářky!
do 30 minut

reklama

Do mísy dejte hladkou mouku, rovnou přisypte droždí, přidejte mléko a trošku cukru a vše trošku promíchejte. Dále přidejte 100% tuk, eventuálně sádlo. Nakonec přidejte tři celá vajíčka a opět promíchejte. Rozmíchané těsto si přendejte na potravinářskou fólii, kterou si předem trochu pomoučníte, a zabalte ho do ní. Nechte v lednici asi hodinu odpočinout.

Zatímco těsto odpočívá v lednici, připravte si do koláčků náplň. Do tvarohové budete potřebovat žloutek, který zamíchejte do tvarohu, trošku citronové kůry, cukr a vanilkový pudink. Ten tvaroh pěkně zahustí.

Pro povidlovou náplň budete potřebovat švestková povidla, trošku cukru (podle chuti), citronovou kůru, nastrouhaný perník se skořicí. Směs důkladně promíchejte. Perník dodá povidlům nejen chuť, ale slouží i jako pojidlo. A kdo má rád, může přidat i trochu rumu.

Když jsou náplně hotové, vraťte se zpět k těstu. Pracovní plochu si podsypte mírně moukou, stejně tak i vršek těsta. Vyválejte si ho na tenkou placku. Pomocí nože si z něj vyřežte čtverečky a ty si postupně plňte náplněmi. Jednoduchým pohybem koláčky nakonec „sepněte“ dohromady.

Kromě tvarohové a povidlové náplně můžete vyzkoušet i ořechovou. Tu vyrobí tak, že si pomelete ořechy, smícháte je s cukrem, použijete strouhaný perník či mléko(záleží na chuti), přidáte trošku cukru a mléka a celou směs mírně povařte. Stejným způsobem se dělá i maková náplň. Nejprve si svařte mák s mlékem, cukrem a troškou rumu či skořice.

Na koláčky si připravte i drobenku z polohrubé mouky, másla a cukru, na tvarohové se bude krásně vyjímat rozinka. V lehce rozpálené troubě pečte zhruba 15 minut při 180 stupních.

 

Další novinky a zajímavé tipy najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

reklama