zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládový dort s jahodami
Autor: Cherries On Top Čokoládový dort s jahodami

Čokoládový dort s jahodami

Hodnoceno: 0x
Tenhle dort je na přípravu překvapivě jednoduchý. Pokud nemáte jahody, klidně použijte jiné sezónní ovoce, k čokoládě skvěle pasují i maliny a ostružiny. A nejlepší je v pokojové teplotě, kdy všechny chutě krásně vyniknou.
do 1,5 hodiny
1 dort porce

reklama

Postup

  1. Předehřejte si troubu na 175°C. Dvě formy o průměru 20 cm vymažte máslem a vysypeme moukou.
  2. Mouku, cukr, kakao, prášek do pečení a jedlou sodu smíchejte v jedné míse. V jiné míse vyšlehejte kávu, podmáslí, vejce a rozpuštěné máslo do pěny. Přidejte suché ingredience a vyšlehejte do hladka. Těsto rovnoměrně rozdělte do dortových forem a dejte do trouby. Pečte asi 35 minut, dokud zapíchnutá špejle do středu nevyjde ven suchá. Nechte vychladnout, ideálně dejte na hodinku do lednice, korpus se pak lépe prokrajuje.
  3. Na krém nalámejte čokoládu na kousíčky a ve vodní lázni nechte rozpustit. Odstavte a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Vyšlehejte změklé máslo s cukrem do pěny. Postupně přidávejte kakao a šlehejte dál. Přilijte čokoládu, smetanu a šlehejte do hladka.
  4. Korpusy prokrojte vejpůl tak, že máte čtyři vrstvy. Skládejte na sebe, vždy natřete jednu vrstvu krémem a posypte pokrájenými jahodami a přiklopte další. Na konec celý dort potřete zbylým krémem. Ideálně použijte cukrářskou špachtli, aby to bylo krásně hladké. Dozdobíme podle vkusu.

Čokoládový dort s jahodami  Foto:

Čokoládový dort s jahodami  Foto:

Čokoládový dort s jahodam, foto: Cherries On Top

cherries on topTřešinka na dortu...

Bára K. je autorkou relativně mladého blogu CherriesOnTop.blogspot.com. Vášeň pro pečení ji chytla už ve dvanácti letech, kdy se bez bázně vrhla na pečení vánočního cukroví, a o pár let později začala psát svůj první blog.

Nyní se jako osmnáctiletá věnuje pečení na zakázku, fotografování a hudbě, studuje klavír a flétnu na hudebním gymnáziu. Ve volném čase píše recenze jídel z pražských restaurací.

reklama