zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jehněčí hřbet s krustou z makadamových oříšků
Autor: Hermína / Prima Jehněčí hřbet s krustou z makadamových oříšků

VIDEO: Jehněčí hřbet s krustou z makadamových oříšků

Hodnoceno: 0x
Jehněčí maso je křehké a stačí mu velmi krátká úprava, takže je na grilování více než vhodné. Vyzkoušejte nevšední recept s křupavou krustou z oříšků a čerstvých bylinek...
do 30 minut

Připravte si tento pokrm podle video receptu přímo se Šéfem:

reklama

Postup

  1. Hřbet osolte a opepřete a vložte na gril, který jste potřeli špekem. Nechte péct 10 - 12 minut. Mezitím si připravte krustu: v míse smíchejte změklé máslo, nasekané oříšky a bylinky a strouhanku. Zpracujte, zabalte do potravinové fólie, vytvořte váleček a dejte ztuhnout do ledničky.
  2. Propečené maso vyndejte z grilu a potřete hořčicí. Ztuhlou krustu nakrájejte na kolečka, položte na maso a vmačkejte. Pak maso přendejte na pánev, vložte zpátky na gril a nechte 3 - 5 minut zapéct. Mezitím si připravte přílohu: špenátové listy osolte, opepřete a pokapejte olivovým olejem.
  3. Hřbety sundejte z pánve, vložte na ni špenát a na chvíli promíchejte. Hřbet nakrájejte, nandejte na talíř a podávejte s orestovaným špenátem.

Jehněčí hřbet s krustou z makadamových oříšků  Foto:

Jehněčí hřbet s krustou z makadamových oříšků  Foto: Jehněčí hřbet s krustou z makadamových oříšků , Foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama