Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastroakce: vánoční hody i nákupy

Gastroakce – vánoce
Gastroakce – vánoce Autor: istockphoto.com
Do Vánoc se konají tři zajímavé akce, které stojí za návštěvů – nakoupíte na nich ty správné dárky, nejen pro milovníky kvalitní gastronomie. Plánujete vyrazit? :)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vánoční LEMARKET

Tři dny plné lokálních tvůrců a autorských značek ve dvou patrech pražské Galerie Mánes přinese již tradiční vánoční LEMARKET. Během druhého prosincového víkendu se na tomto moderním tržišti představí více než sto prodejců, což je nejvíce od vzniku akce. V pořadí již osmý LEMARKET s podtitulem „opravdové Vánoce“ přinese výběr lokálních tvůrců a projektů z oblastí móda, módní doplněk, šperk, ilustrace, produkty pro děti, jídlo, kosmetika a dalších. Atmosféru doplní hostina s výběrem gurmánských specialit lokálních prodejců se vstupem zdarma.

Soutěžte o 3 parádní chlapské kuchařky

PŘEDVÁNOČNÍ SOUTĚŽ: Vyhrajte novou "chlapskou" kuchařku dle vlastního výběru!

Doprovodný program nabídne koncerty, taneční vystoupení i DJs a o ty nejmenší bude postaráno v dětském koutku. LEMARKET se koná od 8. do 10. prosince, vstupné je 70 korun. Před galerií Mánes proběhne hostina pro všechny, kteří rádi objevují lokální gastro projekty či ochutnávaní novinky českých gurmet stálic. Své umění chuťového smyslu představí onesip coffee, Ambiente s novinkou – sofistikovanou kávou Sofee, Tamarind Tree a jejich asijské dim sum knedlíčky, lahodné paštiky a masové výrobky Čongrády, poctivé sirupy Herbert, Angelato s ledovou pochoutkou či Donut Shop s domácími donuty všech barev a chutí.

akce na Facebooku

Galerie Mánes; Masarykovo nábřeží 1, Praha

Zimní Dyzajn market

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé budově Národního divadla. Během dvou adventních víkendů se akce zúčastní cca 250 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů oblečení, hraček nebo papírenského zboží. Tato akce je proto ideálním místem pro nákup vánočních dárků do kuchyně! Součástí akce je ale také bohatý doprovodný program - divadla, kapely, DJs, kreativní dětský koutek a především 13 stánků se skvělým jídlem a pitím. To nás milovníky jídla samozřejmě zajímá nejvíc! :) Zapište si do diáře 9., 10., 16. a 17. prosince

akce na Facebooku

náměstí Václava Havla, Praha 

Heřmaňák a Náplavka: farmářské trhy se mění na vánoční

Farmářské produkty, vánoční sortiment nebo oslava Silvestra – tak budou vypadat poslední trhy letošního roku na Náplavce. „Farmářský trh Náplavka zůstává vždy zejména trhem českých farmářů a malých výrobců. Během adventních sobot 9., 16., a 23. prosince zde ale návštěvníci najdou kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace,“ řekl Jiří Sedláček ze spolku Archetyp, provozovatel farmářského trhu Náplavka. Nejvánočněji bude na Náplavce poslední adventní, kdy každý prodejce přinese něco navíc – například regionální koláčky, vánoční cukroví a vánočky, vánoční štoly, sváteční šunka, vaječný koňak s pravou vanilkou či kvalitní koření. V nabídce budou vedle jídla také vánoční květinové dekorace, vykrajovátka nebo potřeby na pečení, slaměné ozdoby, chvojí nebo přírodní a zlacené jmelí. Vánoční atmosféra dorazí i na částečně bezobalový farmářský trh Heřmaňák, který zahájil svůj provoz letos v září.

Praha

Připravila Tereza Pánková

Související témata: Vánoce , tipy , gastronomie , food festival , jídlo , víkend , akce , festivaly , gastro akce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama