návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Super zdravé psí dobroty!

Super zdravé psí dobroty
Super zdravé psí dobroty Autor: archiv Sušienkovo a Health for dog
Kupujete si kvalitní potraviny a chcete, aby si vaši mazlíčci také pochutnali? Na českém trhu se dají koupit sušenky a sušené maso v bio kvalitě, vařená strava nebo kvalitní maso v konzervě. Výběr je zkrátka velký, teď jen zjistit, kde to všechno koupit!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zdravé stravování je ve světě čím dál populárnější. Dávno se ale netýká jenom lidí. Majitelé psů, kterým není lhostejné, co si dají na talíř, mohou nyní zahrnout do zdravého režimu i své čtyřnohé mazlíčky.

Dnes vám představíme dvě společnosti, které se o bříška vašich psích kamarádů starají s láskou. První je na českém trhu už od roku 2012 a v její nabídce najdete sušenky, maso v konzervě, ale i psí kosmetiku, hračky nebo keramické misky. Ta druhá je čerstvý nováček, vstoupila na český trh v létě tohoto roku. Nabízí vařenou stravu pro psy a jeden druh sušenek. Pokud tedy chcete dopřát svému psímu společníkovi něco dobrého, určitě si vyberete.

Sušienkovo

Hlavní tváří a majitelkou Sušienkovo je fenka Suši, kterou můžete vidět na všech propagačních materiálech. Bez páníčků, Alie Lengyelové a Mateje Tomana, by to ale nešlo. Navíc, nedávno se k nim přidala nová pomocná tlapka, fenka Špagetka. Alie se stará o výrobu sušenek, o zákazníky, objednávky a dopravu. Matej je kreativní stránka týmu: má na starosti web, marketing, spolupráci a komunikaci s dodavateli. Oba se narodili na Slovensku, ale už nějakou dobu působí v Praze, kde pečou sušenky a vymýšlejí nové receptury. Jejich dobroty jsou k dostání online přes e-shop, zároveň je ale můžete čas od času osobně navštívit na některých food festivalech nebo trzích.

Super zdravé psí dobroty 7 Foto:

Super zdravé psí dobroty 3 Foto:

Poctivé sušenky z Prahy

I když si zařídili pekárnu v hlavním městě České republiky, své výrobky posílají i na Slovensko. Zakládají si především na poctivé receptuře: vše je důkladně sestavené na základě dlouhodobých studií, se vším jim pomáhali i veterináři a odborníci na stravování. Příchutě obsahují vyvážený poměr všech potřebných živin. A protože pejsci milují maso, v každé příchuti je ho minimálně 60 %. Zbytek tvoří čerstvá zelenina, ovoce, rýžová mouka, olivový olej nebo třeba lněná semínka.

Suroviny nakupují jen u ověřených a lokálních chovatelů, farmářů a výrobců. Snaží se podporovat výhradně slovenské a české výrobce.

Příprava a výroba sušenek splňuje všechny potřebné normy a směrnice EU. Ty nejdřív důkladně upečou, následně vysuší a zabalí. Takto vydrží bez ztráty kvality i několik měsíců; většina mazlíčků se o ně ale postará za mnohem kratší dobu.

A jaká je tedy nabídka Sušienkovo? Aktuálně to jsou čtyři druhy sušenek (kravské, lososové, sušenky z divočáka a mix z masa jelenů a daňků), dva druhy konzerv (rybí a zvěřinové) a sušené hovězí maso. K tomu můžete nakoupit krém na tlapky, mýdlo nebo nějakou tu hračku na kousání.

Health for dog

Druhou společnost založila Petra Stoklasová. Nabízí čerstvou stravu pro psy vařenou z masa, obilovin, ovoce, zeleniny a dalších výživných ingrediencí, která je alternativou běžně prodávaných granulových krmiv. Receptury byly vytvořeny pod dohledem MVDr. Evy Štercové z Ústavu výživy zvířat, Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Testy dokázaly, že strava vařená za nižších teplot a vytvořená z kvalitních surovin bez odpadních produktů a chemických látek může pomoci vyřešit problémy se srstí, zažíváním, ale i chováním psa.

Většina dostupných krmiv je přitom ve formě granulí, které nemusí být pro pejska to pravé. Studie z roku 2012 prokázala, že se v granulovaných krmivech pro psy a kočky vyskytuje nebezpečný akrylamid (karcinogenní látka), který vzniká při jejich výrobě za vysokých teplot.

Super zdravé psí dobroty 4 Foto:

Maso, zdravé obiloviny i olivový olej

Společnost vše vyrábí ve velkokapacitní kuchyni vařením za nižších teplot, než je problematických 120 °C. Tato strava neobsahuje umělé konzervanty, barviva ani žádné odpadové produkty. Velké pozornost byla věnována tomu, aby strava byla nejen chutná, ale také opravdu výživná a obsahovala vše, co pes potřebuje pro zdravý vývoj a dobrou kondici.

Balíčky jsou k dostání online přes e-shop, ale také ve vybraných pražských prodejnách. Nakupovat lze jednotlivé porce nebo týdenní, dvoutýdenní či měsíční balíčky. Gramáž a cena se odvíjí od plemena a váhy psa. V nabídce mají tři základní varianty (hovězí s hnědou rýží, kuřecí s pohankou a rybí s bílou rýží). Na své si tu ale přijdou i pejsci, kteří mají problémy se slinivkou nebo zažíváním, pro ně jsou v nabídce speciální balíčky. A koupit tu můžete i jeden druh sušenek: lososové na dobré trávení.

Super zdravé psí dobroty 5 Foto:

 

Autor: Tereza Pánková, www.tastytalkings.com

Související témata: psí , psí žrádlo , zdravé krmivo , sušenky , konzervy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama