Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Salát z nových brambor a chřestu

4 porce
do 30 minut
Salát z nových brambor a chřestu
Salát z nových brambor a chřestu Autor: isifa.com
Máme pro vás typický FRESH jarní recept. Kombinace chřestu a kozího sýru je zaručená a jemný dresink s jarní cibulku ji jen dotáhne k naprosté dokonalosti.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Brambory rozpulte, dejte do většího hrnce s horkým vývarem a na mírném ohni vařte asi 9–10 minut. Přidejte chřest a boby (nebo hrášek) a vařte 1–3 minuty, dokud nejsou brambory měkké a vývar zredukovaný na minimum. Opatrně přendejte zeleninu do servírovací mísy.
  2. Dresink: Na menší pánvi rozehřejte olej, přidejte jarní cibulku a restujte asi 1 minutu, dokud nezačne uvadat.
  3. Horkou zálivku přelijte do servírovací mísy a rukou dobře promíchejte, aby se všechna zelenina v oleji dobře obalila. Rozdrobte kozí sýr na menší kousky a nasypte ho navrch salátu spolu s mátovými lístky.
  4. PRIMA tip: Pokud použijete mražené boby (nebo hrášek) vařte jenom pár minut a ihned potom slijte. Zůstanou tak déle svěže zelené.
Reklama

Salát z nových brambor a chřestu Foto: isifa.com

Salát z nových brambor a chřestu. Foto: isifa.com

 

 

Další skvělé recepty s chřestem v hlavní roli:

Recept

Chřest s pikantní omáčkou Foto:

Chřest s pikantní omáčkou salsa tartara

V sezoně chřestu si určitě vychutnejte recepty jen jemně dochucené, kde vynikne jeho specifická chuť. Ale užijte si také rafinovanější pokrmy – chřestu sluší i výraznější...

Recept

Chřest s parmskou šunkou Foto:

Chřest s parmskou šunkou

Efektní chuťovka, jednoduchá na přípravu, spojuje jemný chřest a výrazné chutě parmezánu a parmské šunky. V jednoduchosti je zkrátka krása, a to i v jídle…

Recept

Smažený chřest Foto:

Smažený chřest se zázvorovou omáčkou

Chuťovka v asijském stylu se bude skvěle vyjímat na večírkové tabuli. Nezvykle upravený chřest oživí dresink s výraznou chutí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama