zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
S Gondíky na pódiu
Autor: Fresh festival S Gondíky na pódiu

S Klárou v kuchyni #21: Fresh Festival v Plzni

První ze tří letošních Fresh Festivalů máme za sebou. Pro mě to byla velká premiéra. Vylezla jsem totiž na stage a před stovkami lidí jsem uvařila jídlo :)))
klaram , 27.05.2015

reklama

Jak už asi víte, Prima Fresh se letos stala hlavním mediálním partnerem food festivalu, který jste do loňska mohli znát pod názvem Apetit. Změna jména na FRESH Festival není jediná. Další novinkou je, že se tato akce rozšiřuje z Plzně a Pardubic také do Prahy.

První zastávkou byla Plzeň, kde se festival konal již popáté a pro velký zájem se rozšířil na tři dny. Na krásném travnatém prostranství za OC Plaza vyrostlo nejen velké pódium pro hlavní cooking show, ale také menší workshop stan, kde probíhaly kuchařské školy v podání zajímavých tváří a kuchařů. A samozřejmě nechyběly desítky stánků s nabídkou skvělého jídla a pití. V každém festivalovém městě je součástí festivalu soutěž o nejlepší regionální restauraci. Z nominovaných 15 podniků vybírá vítěze odborná porota společně s návštěvníky, a díky tomu můžete ochutnávat degustační porce skvělého jídla, s kterým zmíněné restaurace soutěží. My jsme tedy nejvíce zahořeli láskou k belgickému tataráčku z plzeňské Potrefené husy, ale i nakonec vítězná restaurace Delish nás nezklamala. Jejich fantastické burgery šly právem na dračku...

S Klárou v kuchyni n. 21 8 Foto:

Největším tahákem festivalu je už tradičně tvář naší televize – Zdeněk Pohlreich, který na tento festival jezdí už od samého začátku. V sobotu stihl dvě hlavní cooking show, autogramiádu v našem Fresh stanu a ještě workshop s účastníky pořadu Prostřeno! A při tom všem neztrácel úsměv... Když jsem viděla dav, který ho sledoval při vaření, připadala jsem si jak na hudebním festivalu a že velký Šéf si nezadá s kdejakou popovou či rockovou hvězdou :) Však si tento food festival nenechalo ujít 33 tisíc návštěvníků!

S Klárou v kuchyni n. 21 5 Foto:

Zdeněk Pohlreich ve workshop stanu s účastníky pořadu Prostřeno!

S Klárou v kuchyni n. 21 6 Foto:

Každé Šéfovo vystoupení sledují davy lidí. Kam se na něj hrabou rockové hvězdy :)

Program byl velmi bohatý, na pódiu se vystřídala spousta zajímavých tváří z gastronomické branže.  Riccardo Lucque, Ivan Vodochodský, Karolína, domácí kuchařka, Markéta Hrubešová, Marcel Ihnačák, Jiří Štift, Marek Hora nebo Veronika KOKO Kokešová a další.

A abych se dostala k tomu, co mě v duchu zaměstnávalo několik týdnů předem, na pódium jsem před stovky lidí vylezla i já a za podpory Adély a Dalibora Gondíkových jsem uvařila tříchodové menu. Ráda bych podotkla, že jsem docela nervák a představa, že budu na veřejnosti mluvit a přitom něco krájet ostrým nožem byla poměrně děsivá. Ale jak už to tak bývá, když se člověk nejvíc bojí, nakonec zjistí, že nebylo čeho se bát.

S Klárou v kuchyni n. 21 10 Foto:

S Adélou a Daliborem jsme si už něco podobného vyzkoušeli, když jsem byla hostem v jejich pořadu Gondíci s. r. o. a stejně lehce nám to šlo i v Plzni. Oba jsou skuteční profíci a navíc velmi milí, takže nám ta tři čtvrtě hodinka utekla jako voda a já u toho stihla uvařit vše, co jsem měla v plánu a ani jsem se neřízla, ani jsem nekoktala, ani jsem neomdlela :)

Čtyřem vybraným lidem z publika jsem naservírovala grilovaná kuřecí srdíčka s marockým kořením ras el hanout, teplý mrkvový salát se zázvorem a sezamem, petrželový salát tabouleh s quinoou a paprikový dip. A vypadali spokojeně, prý jim chutnalo :)

S Klárou v kuchyni n. 21 4 Foto:

Výsledek mého snažení na pódiu v Plzni, foto: Klára Michalová

S Klárou v kuchyni n. 21 3 Foto:

Zbytek dne už jsem mohla trávit v poklidu, s kolegyněmi z Primy jsme ochutnávali soutěžní pokrmy plzeňských restaurací, procházely jsme se mezi stánky a okukovaly show dalších kuchařů. Počasí se také povedlo a byl to opravdu překrásný den, který jsem si, přes všechny obavy, královsky užila.

A tímto bych vás ráda pozvala na další dvě zastávky Fresh Festivalu. Už 6.–7. června bude tento festival hostit poprvé Praha. Akce se koná v Letenských sadech a samozřejmě nemůžou opět chybět zvučná jména: Zdeněk Pohlreich, Roman Paulus, Jiří Štift a mnoho dalších. Já se tentokrát chystám v neděli na vystoupení ve workshop stanu, tak se přijďte za mnou něco přiučit :)

A ještě mám pro vás jeden tahák! V Praze budete mít možnost koupit zbrusu nové letní číslo časopisu Prima FRESH v exkluzivním předprodeji! A máte se na co těšit, víc jak 75 skvělých receptů za to stojí :)

A poslední zastávkou budou 20.–21. června už potřetí Pardubice, konkrétně dostihové závodiště, kde se letos Fresh festival zakončí.

Kompletní program a spoustu dalších informací najdete na www.freshfestival.cz.

S Klárou v kuchyni n. 21 9 Foto:

V našem FRESH stanu si můžete koupit časopisy, kuchařky nebo přijít na autogramiády našich tváří.

Těším se na vás v Praze nebo v Pardubicích!

Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

Chcete nahlédnout pod pokličku, jak vzniká web a časopis Prima FRESH? Sledujte nás na Instagramu :)

Fresh Instagram Foto:

reklama

reklama

Přečtěte si také