Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Rychlá bramborová omeleta k snídani

3–4 porce
do 30 minut
Rychlá bramborová omeleta k snídani
Rychlá bramborová omeleta k snídani Autor: isifa.com
Máte rádi velké a bohaté snídaně? Pak rozhodně vyzkoušejte tuto bramborovou omeletu. Je tak sytá, že možná vynecháte i oběd.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Brambory dejte do hrnce s vodou a přiveďte do varu. Na mírném ohni vařte 12–15 minut nebo dokud nebudou měkké. Pak je slijte, nechte dobře okapat a dejte stranou.
  2. Na pánvi rozehřejte olej, přidejte slaninu a žampiony. Na střední teplotě je za občasného promíchání restujte 5–7 minut nebo dokud slanina nezačne být křupavá a houby nezměknou. Potom sundejte pánev z plotny.
  3. Když budou brambory vychladlé natolik, že se s nimi může pracovat, nakrájejte je na plátky a promíchejte v pánvi se směsí žampionů a slaniny. Vejce lehce vyšlehejte, ochuťte solí a pepřem a přelijte jimi směs v pánvi. Přikryjte pokličkou a vařte na střední teplotě asi 5 minut, dokud nebudou vejce téměř zatuhlá.
  4. Pánev dejte pod horký gril. Když začne vršek hnědnout, posypte petrželkou a podávejte.
Reklama

Rychlá bramborová omeleta k snídani Foto:

Rychlá bramborová omeleta k snídani                                                         Foto:isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama