zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Žebírka na coca-cole
Autor: Marek Kučera Žebírka na coca-cole

Žebírka na Coca-Cole

Hodnoceno: 2x
Mýtický americký nápoj se už po mnohá léta používá i ve vaření a především v pečení a grilování – obzvlášť masu dodá velice příjemnou chuť a vůni, při grilování pak vytvoří příjemně lepkavou kůrčičku.
do 1,5 hodiny
6 porcí

Článek

Rumboží žebírka  Foto:

14 receptů na šťavnatá žebírka aneb Nejlepší obíračka!

Upečeným žebírkům obaleným šťavnatým masem se dá jen těžko odolat. Vzbuzuje v nás pocity lovců, a většina z nás si čas od času ráda dopřeje ten pocit vzít do ruky kost a...

reklama

Postup

  1. Do velkého hrnce dejte Coca-Colu, čtvrtky cibule, česnek, bobkové listy a kuličky česneku. Vložte žebírka a případně dolijte vodou tak, aby byla ponořená. Uveďte do varu, snižte příkon na co nejmírnější a žebírka za občasného obrácení vařte asi 1 hodinu, až budou zcela měkká a maso půjde snadno od kostí.
  2. Zatímco se maso vaří, připravte si omáčku. Ve velké silnostěnné pánvi promíchejte všechny přísady kromě soli a pepře, uveďte do varu a pak na mírném stupni povařte do zhoustnutí. Podle chuti osolte a opepřete, nechte trochu vychladnout a rozmixujte tyčovým mixérem dohladka. (Omáčku můžete připravit až 5 dnů předem a uchovat v ledničce).
  3. Gril rozehřejte na vysokou teplotu. Žebírka vyndejte z vývaru, osušte je, osolte, opepřete a hojně potřete omáčkou. Za častého obracení je pak grilujte asi 8 minut z každé strany. Volně je zakryjte alobalem a nechte asi 5 minut odpočívat, pak rozdělte na jednotlivá žebírka a podávejte se zbylou omáčkou k namáčení.

Žebírka na coca-cole  Foto: Žebírka na Coca-Cole; foto: Marek Kučera

Hledáte inspiraci na originální grilovačku? Nové recepty najdete v aktuálním čísle časpisu Prima FRESH:

Letní číslo časopisu Prima FRESH

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama